comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş yönetiminden Tosic'e rekor para cezası

12 Şubat 2017, Pazar 10:07
Beşiktaş yönetiminden Tosic'e rekor para cezası

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynanan karşılaşmanın 41. dakikasında Robin van Persie'ye yaptığı hareket sonrası kırmızı kart gören Dusko Tosic'e yönetimden ağır para cezası geldi.

FutbolArena - Robin van Persie ile girdiği ikili kavganın sonucunda kırmızı kart gören ve 4 maç ceza alan Dusko Tosic'e Beşiktaş yönetiminden ağır ceza.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre derbide kırmızı kart gören Dusko Tosic'e Siyah-Beyazlı idarecilerin ek olarak, 4 maç ceza alan Sırp isimden ilerleyen maçlarda daha dikkatli davranması gerektiğini ilettiği öğrenildi. Tosic'in aldığı ceza ise meblağnın yüksekliği nedeniyle 'rekor' olarak adlandırıldı.
Teknik Direktör Şenol Güneş'in ceza yönetmeliğinin uygulanmasını istemesi üzerine yönetim kurulu bu oyuncuya 175 bin Euro (685 bin TL) para cezası kestiğini belirtti.
 

Tosic Galatasaray derbisinde oynayamayacak


Tosic bu ceza nedeniyle ligde Karabükspor ve Galatasaray deplasmanlarına ek olarak Vodafone Arena'daki Akhisar ve Rizespor karşılaşmalarında takımdaki yerini alamayacak. Sırp futbolcu, 12 Mart'taki Kayserisor karşılaşmasında forma giyebilecek.

Öte yandan Fenerbahçe'de Robin van Persie'nin cezası 3 maç ve onun da cezasının bittiği maç kupada Kayserispor'a denk geliyor.


PFDK'nın Beşiktaş'a verdiği cezalar


Türkiye Kupası son 16 turu maçı sonrasında PFDK'nın Beşiktaş'a verdiği cezalar ise şöyle...

"BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 05.02.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarınca merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in, ihraç sonrası rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in, ihraç edilmesine rağmen oyun alanının çevresinde yer almasından dolayı takdiren 45.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Cezaların birleştirilmesi suretiyle BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu DUSKO TOSIC'in, toplam 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 71.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. teknik sorumlusu ŞENOL GÜNEŞ'in, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. idarecisi METİN ALBAYRAK'ın, müsabaka hakemlerine yönelik hakem soyunma odası koridorlarında hakareti ve saldırıya teşebbüsü nedeniyle takdiren 4 AY 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği) karar verilmiştir"


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)