comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Van Persie'ye dil çıkarma ve provakatif hareketlerden ötürü dava açıyor

07 Şubat 2017, Salı 15:29
Beşiktaş, Van Persie'ye dil çıkarma ve provakatif hareketlerden ötürü dava açıyor

Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde yaptığı dil çıkarma ve el hareketi nedeniyle spor kamuoyunda büyük tepki gösteren Robin Van Persie hakkında Beşiktaş yönetimi dava açmaya hazırlanıyor. 

FutbolArena Özel - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan derbide siyah beyazlı taraftarların olduğu tribüne doğru dil çıkaran ve özellikle Tosic'e doğru elini şortuna sokan Van Persie'ye Beşiktaş cephesinden büyük tepki var. 
Beşiktaş - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası derbisinin en çok konuşulan futbolcularından biri olan Robin Van Persie'ye siyah beyazlıların tepkisi sürüyor. Van Persie'nin ceza alıp almayacağı büyük merak konusu olurken, Beşiktaş yönetimi ise Hollandalı futbolcuya dava açmaya hazırlanıyor. 
 

Robin Van Persie'ye dil çıkarma hareketinden ceza gelecek mi?


Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ilk yarısında siyah beyazlı taraftarların olduğu tribüne doğru dil çıkaran ve 41. dakikada Tosic'in kırmızı kart gördüğü pozisyonda rakibine doğru elini şortunu içine sokan Van Persie'nin ceza alıp almayacağı büyük merak konusu. TFF talimatlarına göre Van Persie'nin elini şortuna soktuğu an yayıncı kuruluşun maç kamerasında görülmediği için cezai bir durumun olmadığını gösterirken, tribünlere karşı dil çıkarma hareketinin ise maç kamerasında yer aldığı ve bununla ilgili olarak ceza alabileceği gündemde. 


Beşiktaş Robin Van Persie'ye dava açmaya hazırlanıyor


Beşiktaş yönetimi ise Ziraat Türkiye Kupası'nda yaşanan olayların ardından Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Robin Van Persie'ye dava açmaya hazırlanıyor. Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş derbisinde Tosic'e doğru elini şortunun içine sokan ve tribünlere doğru dil çıkaran Van Persie hakkında siyah beyazlı yönetim dava açmaya hazırlanıyor. 
Beşiktaş yönetimi Van Persie'nin derbide dil, kol ve abartılı provokatif hareketleri nedeniyle 6222 sayılı Sporda Şiddet Yasası kapsamında ayrı bir dava açmayı planlıyor. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)