comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Beşiktaş Van Persie yüzünden Fenerbahçe'ye kaybetmedi'

08 Şubat 2017, Çarşamba 16:51
'Beşiktaş Van Persie yüzünden Fenerbahçe'ye kaybetmedi'

Eski Galatasaraylı futbolcu Kerem İnan olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde yaşananları ve görüşlerini paylaştı. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından siyah beyazlı taraftarların Van Persie ve hakem Ali Palabıyık'a öfkesi dinmezken, derbinin yanıları ise sürmeye devam ediyor. 


Beşiktaş - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası yapılan yorumlar


Eski Galatasaraylı futbolcu Kerem İnan, A Spor'da Spor Gündemi programında Beşiktaş - Fenerbahçe derbisine dair yorumlarını paylaştı. 

"MAĞLUBİYETİ HAKEME VEYA VAN PERSİE'YE BAĞLAMAK OLMAZ."
"Beşiktaş taraftarı Van Persie tahrik etti diyor. Biz çok büyük maçlar oynadık. Ne tahrikler gördük. Hakem hangi hatasında Beşiktaş'ın %100 penaltısını vermedi? Hepimiz izledik bu maçı. Hangi ofsayttan hakem Fenerbahçe'ye gol verdi? Bu maçta mağlubiyeti hakeme bağlamak olmaz. Objektif olursak inanın sağduyulu Beşiktaş taraftarları da kabul edecektik. Bazı problemler oluyor. Her derbide bunlar ufak tefek detaylar. Çok fazla olaylar oluyor. Bunlar oluyor. Beşiktaş eğer biraz daha soğuk kanlı olabilseydi çok rahatlıkla turu atlayabilecekti. Bu kadar iyi oynayan Beşiktaş'ın Tosic'in atılması diyoruz. Mesela Talisca oyundan çıkmasaydı Beşiktaş daha etkili oynayabilirdi. 3'lü oynayabilirdin. Bu maçta bu kadar infaal yaratacak atmosfer ve ortam görmüyorum."

"BUNLAR HER DERBİDE OLUYOR."

"Herkes Van Persie'nin yaptıklarından dolayı Beşiktaş kaybetti diyor. Derbiler her zaman geçiyor zaten. Bunlar her derbide oluyor. Tabi ki dil çıkarması çok çirkin bir görüntü. Ben tarafsız gözle izledim.

"SADECE BEŞİKTAŞ TARAFTARI YAPIYOR DERSEK YANLIŞ."

"Sadece Beşiktaş taraftarı yapıyor dersek olmaz. Herkes yapıyor. Kadıköy'de, Arena'da da bunlar oluyor. Tabi hoş görüntüler değil. Orada Hasan Çetinkaya'nın başına gelen cisim. Hoş değil ama bunu dediğim sadece Beşiktaş taraftarı yapmıyor."


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a Van Persie tepkisi


Kerem İnan, Beşiktaş yönetiminin Van Persie'yi 6222'den sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle mahkemeye vermeye hazırlanmasıyla alakalı olarak, "Şimdi bunu anlamıyorum. Maçtan sonra Fikret Orman özür diliyor. O zaman niye makhmeye veriyorsun? Ne ceza bekliyorsun? Van Persie zaten disiplin kuruluna sevk edilmiş. Ceza alacak. Siz mahkemeye vererek hapis cezası mı aldıracaksınız? Peki o zaman Hasan Çetinkaya da mahkemeye mi gitsin? Bunlar saha içinde yaşanan olaylar ve orada bırakılmalı. Ben maça hakemin tesir ettiğini düşünmüyorum." diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"