comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Beşiktaş Tunay Torun'u transfer edecek mi?

04 Ocak 2017, Çarşamba 19:40
Beşiktaş Tunay Torun'u transfer edecek mi?

Kasımpaşa Sportif Direktörü Nursal Bilgin gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Kasımpaşa Sportif Direktörü Nursal Bilgin AA muhabirine yaptığı açıklamalarla gündemde merak edilen soruları yanıtladı.


Beşiktaş, Tunay Torun'u transfer edecek mi?


Son dönemde Beşiktaş'ın Kasımpaşa'dan Tunay Torun'u transfer edeceğine dair iddialara cevap veren Bilgin "Tunay Torun için Beşiktaş'tan transfer teklifi almadık. Bizim için resmi teklifler çok önemli. Başkanımız da buna önem veriyor. Tunay'la görüştük. Sözleşme yenilemek için iyi bir noktadayız. Elimizde tutmak isteriz. Oyuncuların Kasımpaşa'yı tercih edeceğini düşünüyorum. Çünkü Kasımpaşa'da futbolcuların bulabileceği her şey var." dedi. 

Bilindiği üzere Tunay'ı Beşiktaş'ın dışında Medipol Başakşehir'in de transfer etmek istediği yazılıyordu.


Kasımpaşa - Rıza Çalımbay gerginliği


Sezon başında Kasımpaşa'dan olaylı şekilde ayrılan Rıza Çalımbay hakkında da konuşan Bilgin, tecrübeli teknik adama yüklü bir tazminat ödediklerini belirtirken, "Rıza hoca değişik zamanlarda yerlerde bu ayrılığı gündeme getiriyor. Biz Rıza hocadan tazminat almadık. Eğer o bizden ayrılsaydı, Kasımpaşa'ya tazminat ödemesi gerekirdi. Kasımpaşa yüklü bir tazminat ödediğine göre, benim ne demek istediğimi anlamış oluyorsunuz herhalde. Rıza Çalımbay'a yüklü bir tazminat ödedik. Konu gayet açık ve net. Rıza Çalımbay bizden yüklü bir tazminat aldı." ifadelerini kullandı.


Kasımpaşa'nın hedefi Avrupa


Takımın hedefleri hakkında da konuşan Nursal Bilgin, "Geçtiğimiz yıllardaki hedeflerimizde hiçbir değişiklik yok. Vizyonumuz da değişmedi. Ligi yine ilk 6 içinde bitirmek istiyoruz. Kasımpaşa taraftarına Avrupa takımlarını seyrettirmek en büyük hedefimiz. Avrupa takımı yapmak istiyoruz Kasımpaşa'yı. Ziraat Türkiye Kupası'nda da iddiamız, ligdeki durumumuza bağlı. Her iki kulvarda da var olacağız." şeklinde konuştu.


Kasımpaşa küçülmeye gidecek mi?


Kasımpaşa'nın strateji değiştirmesinin yanlış anlaşıldığını belirten Bilgin, "Küçülme diye bir şey söz konusu değil. Oyuncular arasında geçmişte olduğu gibi, yüksek ücretler ödeyip kısa vadede iş yapacak oyuncular yerine daha çok ileriye dönük futbolcular arıyoruz. Böyle oyuncular daha düşük maliyetli oluyor. Yoksa bu dedikodulara inanmayın, Kasımpaşa her şekilde zamanında oyuncularına parasını ödeyen, tesisiyle de çok iyi bir noktada olan bir kulüp." dedi.
Bilgin transfer politikalarıyla ilgili olarak ise "Transferde kriterlerimiz faklı. Forma sattıracak, yaşlı, daha çok Avrupa'da yer bulamayan ama isim olan oyuncular yerine gençlere yöneldik. Alt yaş kategorilerinden yukarılara çıkabilecek oyuncular transfer etmek istiyoruz. Uyum bizim için çok önemli. Takım içindeki uyumu sağlamalıyız. Yapılacak transferler kolej takımı havamızı bozmamalı." diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)