comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş transferden kaç para kazandı?

20 Ocak 2017, Cuma 20:03
Beşiktaş transferden kaç para kazandı?

Son yıllarda sürekli transfer yaparak zarar eden Türk kulüplerinin aksine Beşiktaş borçlarını futbolcu parlatıp satarak eritiyor.

FutbolArena Detay - Yıldırım Demirören döneminde adeta borç batağına saplanan Beşiktaş geçmiş yıllardaki transfer politikasını tamamen değiştirdi ve doğru politikaları sayesinde hem bu borcu eritti, hem de güçlü bir kadro kurmayı başarıp şampiyon oldu.

Beşiktaş adeta Hollanda ve Portekiz takımları gibi oyuncu yetiştirip satarak hem ekonomisini düzeltti hem de güçlü bir kadro kurmayı bildi.
BEŞİKTAŞ'A 41 KERE MAŞALLAH 

Beşiktaş transfermarkt verilerine göre son 1.5 yılda tam 41 milyon euroluk satış gerçekleştirdi. Beşiktaş bu sırada 25 milyon euroluk da transfer harcaması yaparken toplamda 16 milyon euro transferden kar etti.

BEŞİKTAŞ'IN SON 1.5 YILDA SATTIĞI FUTBOLCULAR

Demba Ba: 13 milyon euro
Jose Sosa: 7.5 milyon euro
Ersan Gülüm: 7 milyon euro
Atınç Nukan: 6 milyon euro
Gökhan Töre: 3 milyon euro (kiralık)
Kerim Frei: 2.250 milyon euro
Cenk Gönen: 600 bin euro
Denys Boyko: 425 bin euro (kiralık)
Alexis Delgado: 400 bin euro
Aras Özbiliz: 300 bin euro (kiralık)
Olcak Şahan: 200 bin euro
Alexander Milosevic: 200 bin euro (kiralık)
Günay Güvenç: 75 bin euro


Utku Yuvakuran: "Beşiktaş tam bir okul"


Beşiktaş'ın son dönemde oyuncularını parlatıp satarak borçlarından kurtulmasını en iyi genç kalecisi Utku'nun bu sözleri açıklıyor. 

Kartal'ın gelecek yıllarda büyük umutlar beslediği Utku için babası Semih Yuvakuran konuştu ve Utku'nun Beşiktaş hakkında düşüncelerini dile getirdi...

"Utku Beşiktaş'ı hem çok seviyor, hem de tesisler eve çok yakın. Avrupa'ya gitme konusunda erken olduğunu düşünüyordu. Korktu açıkçası. Baba tam bir kolej takımı diyor. Tam bir okul diyor. Düşünün A takım oyuncularından kurulu antrenmanlar için okul diyor."

"ASLA ŞIMARMAYACAKSIN"

"Şenol Güneş Utku ile devamlı ilgileniyor. İlgi alaka olduğu zaman daha da iyi. Çalışmayı çok seviyor zaten Utku. Sürekli bir şeyler öğreniyor. Utku hayatta şımarmaz. Darıca maçından sonra Şenol Güneş kafasını okşamış aferin iyi maç çıkardın diye ama havalara girmez. Onun şansı benim gibi bir babasının olması. Ne kadar çok yükselirken, o kadar alçalmayı bileceksin diye kendisine öğütlerde bulundum. Of yok! Hep çalışacaksın! Onun da bilincinde."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"