comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Beşiktaş Transfer Haberleri: Nicolas N'Koulou nasıl bir futbolcu?

29 Haziran 2016, Çarşamba 23:47
Beşiktaş Transfer Haberleri: Nicolas N'Koulou nasıl bir futbolcu?

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin transfer etmeyi başaramadığı Nicolas N'Koulou'yu Muhsin Ertuğral yorumladı.

FutbolArena Analiz - Önce Beşiktaş ardından Fenerbahçe'nin almak için uğraş verdiği Nicolas N'Koulou'yu Lyon kaptı! Peki bizim kulüpler bir yıldızı mı kaptırdı yoksa ortalama bir stoperi mi? Teknik Direktör Muhsin Ertuğral yorumladı.


Lyon Nicolas N'Koulou'yu transfer etti


Marsilya ile sözleşmesi biten Nicolas N'Koulou, Fransa'da kaldı. Önce Beşiktaş ardından Fenerbahçe'nin almak istediği Nicolas N'Koulou için sırada olanlar arasında İspanyol kulüpleri ve İtalyan Roma da vardı. 

Hatta geçen hafta Nicolas N'Koulou'nun Roma'ya transferi güçlü şekilde gündeme geldi. Kamerun Milli Takımının değişmez isimlerinden olan Nicolas N'Koulou, bugün Fransa'da kaldığını resmiyete döken imzayı attı. Kamerunlu, Lyon'la 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Yaklaşık 2 aydır Türkiye'nin gündeminde olan Nicolas N'Koulou, Lyon'a imza attı. Kulüplerimiz büyük bir oyuncuyu mu yoksa ortalama bir stoperi mi kaptırdı? Afrika futboluna en hakim isim, Teknik Direktör Muhsin Ertuğral'a sorduk.


Muhsin Ertuğral: Nicolas N'Koulou'nun Türkiye'ye gelmesi zordu


İşte Ertuğral'ın değerlendirmesi:

"Nicolas N'Koulou, esas çıkışını Monaco'da yaptı. Marsilya'dan önce Arsenal'e transferi çok konuşulan bir isimdi ancak son anda gerçekleşmemişti. Buna karşın 2011'de gittiği Marsilya'da süreklilik kazandı ve takımın en önemli parçalarından biri oldu. Çabuk, top kontrolü iyi bir oyuncu. Nicolas N'Koulou bir sistem futbolcusu. Kamerun Milli Takımı'nın değişmez stoperi. Bence scout raporlarında yer alan hava topları zafiyeti, çok üst düzey bir oyuncu olmasını engelledi. Türkiye için çok ideal bir oyuncuydu. Buna karşın Türkiye'ye geleceğine pek ihtimal vermemiştim."

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.