comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Transfer Haberleri: Metin Albayrak açıkladı 4 oyuncu alınacak

03 Haziran 2016, Cuma 21:57
Beşiktaş Transfer Haberleri: Metin Albayrak açıkladı 4 oyuncu alınacak

Beşiktaş basın sözcüsü Metin Albayrak transferle ilgili önemli mesajlar verdi. 

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez'in Bild Gazetesi'ne verdiği röportajda mevcut kadro ile Şampiyonlar Ligi'nde 6'da sıfır çekileceğini ima ederken "Derdim ücretimi artırmak değil. Başkan her şeyi biliyor. Şampiyon olduk ve yeniden şampiyon olmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Altı maçta altı yenilgi alıp elenmek istemiyorum" diye konuşmuştu.


Mario Gomez, takımdan memnun değil mi?


Transfer döneminde özellikle defans hattında çok ciddi takviyeler yapılacağından bahseden Basın Sözcüsü Metin Albayrak Gomez'in açıklamalarını değerlendirirken "Hangi niyetle söylediğine bakmak gerekir" dedi.

Futbolcunun niyetinin önemli olduğunu söyleyen Albayrak "Beşiktaş 113 yıllık ve Türkiye'nin en büyük kulübü. Hiç bir futbolcu kalkıp da Başkan'a, yönetime veya hocaya şu kadar ve şöyle transfer istiyorum diyemez .Biz dahil kimse kendini bu takımın önünde ve üstünde göremez. Burada önemli olan ayrıntı Gomez'in bu sözleri hangi niyetle söylediğidir. Kendisi bu konuyu başkanla konuştuğunu söylemiş. Başkan da bu konuşmadan sonra Gomez'in takımda kalması yönünde çaba gösterdiğine göre iyi niyetle yapılmış bir konuşma olarak değerlendiririz. Yoksa kendini takımın üzerinde gören bir anlayışı olsaydı tavrımız zaten başka olurdu.


Beşiktaş, Avrupa Kupası kazanacak bir kadro kurmak istiyor


"Transfer politikamıza da bakıldığında gelecek sene Şampiyonlar Ligi'nde başarı sağlayabilecek bir kadro kurmanın çabası içindeyiz. Esasında sadece Şampiyonlar Ligi değil ondan sonraki senelerde mutlaka bir Avrupa Kupası alacak bir kadro kurmak için çalışıyoruz. Yani Gomez'in düşünceleri ile  yapmak istediğimiz transferler birbiri ile örtüşüyor. Kaldı ki Gomez'in kendisi ile de devam etmesi konusunda görüşmelerimiz sürüyor."


Beşiktaş defansa dört oyuncu alacak!


Teknik heyetin onay vermediği hiç bir yıldız oyuncumuzu satmayacağımızı daha önce de belirttik. Bunun yanında takımı daha da güçlendirmek için özellikle defans hattına dört tane takviye yapacağımızı defalarca açıkladık. Bunların en az ikisi stoper olacak, sağbek ve sol bek alacağız. Kaleci konusuna gelince Boyko bizim kalecimizdir, ancak oluşan şartlar gereği kendisinin kafası bir hayli karışık. Kalmasını istiyoruz fakat illa gideceğim derse ancak ödediğimiz bonservis bedelini getirirse başka bir takıma gidebilir. Biz de o zaman yeni bir kaleci daha alırız. Bunun dışında yeni sezon yapılanması ile ilgili ekstra bir durum söz konusu değil" diye konuştu.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.