comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Transfer Haberleri: Henri Bedimo nasıl bir futbolcu?

03 Haziran 2016, Cuma 19:15
Beşiktaş Transfer Haberleri: Henri Bedimo nasıl bir futbolcu?

Beşiktaş ve Trabzonspor'un ilgilendiği Henri Bedimo'yu Fransa League 1'i yakından takip eden isimlere sorduk.

FutbolArena - Süper Lig'den Beşiktaş ve Trabzonspor'un transfer etmek istediği eski Lyon'lu Henri Bedimo'yu Fransa League 1'i yakından takip eden isimlere sorduk. 


Henri Bedimo nasıl bir futbolcu? Beşiktaş için iyi bir transfer olur mu? 


Batuhan Hakçil: Menajer Batur Altıparmak'ın scoutlarından biri olan ve Fransa Liglerini yakından takip eden Batuhan, Bedimo için şunları söyledi... 

"Hücumcü bek diyebiliriz bol bol bindirmeleri var Montpellier zamanı kariyerinin zirvesindeydi ancak Lyon'da o büyük takım beki görüntüsünü veremedi. Temposu iyidir, agresif ve mücadelecidir. İyi orta keser ancak defansif anlamda hücum katkısına nazaran çok iyi diyemeyiz, konsantrasyonunu kaybedip uyuduğu çok pozisyona şahidim son 2 senede. Fiziksel olarak sorun yaşayacağını zannetmiyorum aksine üstünlük sağlayacaktır. Devamlılığı önemli, zaman zaman önemli 4-5 haftalık sakatlıklar geçirdi." 


"Henri Bedimo Süper Lig'de fark yaratır"


Rıdvan Nicolas Erdem: Türk asıllı Fransız spor yazarı Rıdvan Nicolas Erdem ise Bedimo'nun son dönemde savunmada daha iyi olduğuna dikkat çekti. 
"Bedimo kariyeri düşüş evresine geçmiş tecrübeli bir sol bek. Hücuma katkısı çok olmayan, savunmasıyla ön planda olan bir oyuncu. İleri çıkar mı? Çıkar. Ama genelde sağlamcıdır. Bir Carole atletizmi bekleyemezsin ama Carole'den daha iyi savunma yapar. Pozisyon bilgisi iyi duzeydedir. Super Lig'de fark yaratır, Şampiyonlar Ligi için ise sükut-u hayal olabilir." 


"Henri Bedimo çok iyi orta keser"


Fırat Demirtaş: Fransa'da yaşayan ve Fransa Ligi'ndenki bazı futbolcuların Türk kulüplerine transferlerinde de rol oynayan Fırat Demirtaş ise Bedimo için şunları söyiedi. 

"Sadece son 2 yılını bilenler Bedimo'yu savunma beki zannediyor olabilir çünkü fiziksel olarak düşüşe geçtiği için Jallet'ye daha ofansif bir rol biçildi ve Bedimo'ya da savunma yapmak kaldı. Bedimo fizik olarak düşmeye başlamadan önce hücum bekiydi. 8-10 asist yaptigi sezonlar vardı. Süper Lig'deki bekler ile kıyaslanmayacak kadar oyun bilgisi iyi. Çok iyi orta yapıyor ama çizgiye inmek yerine ceza sahasına dikine gitmeye bayılıyor"

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.