comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Beşiktaş Transfer Haberleri: Gökhan Gönül'ün sözleşmesi kasada

13 Haziran 2016, Pazartesi 13:05
Beşiktaş Transfer Haberleri: Gökhan Gönül'ün sözleşmesi kasada

Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'la yaptığı ön protokol kulüp ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi'nin kasasında duruyor.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe ile bağlarını koparıp, yollarını ayıran Gökhan Gönül, EURO 2016 sonrası büyük bir sürpriz olmazsa Beşiktaş'a imza atacak. Oyuncu kendisini uzun süredir isteyen Beşiktaş'la 3 ay önce ön protokol yapmıştı.

Gökhan Gönül'le Beşiktaş adına anlaşmayı yapan isimse kulüp ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi. Çebi, Beşiktaş adına 3 ay önce başladığı görüşmeleri protokolle sonuçlandırdı. Beşiktaş'ın Gökhan Gönül'le yaptığı o anlaşma, Çebi'nin kasasında bekliyor. Gökhan, EURO 2016 sonrası siyah-beyazlı takıma büyük bir sürpriz olmazsa imza atacak.

Hatta o protokole göre Gökhan'ın Fenerbahçe dışında bir takımla anlaşması halinde siyah-beyazlı takıma 5 milyon Euro vereceği de iddia edilmişti.

GÖKHAN GÖNÜL, FENERBAHÇE'DEN AYRILIK İÇİN NE DEMİŞTİ?

“Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. Buna karşı da almış olduğum, karşı tavırdır. Bu tavır ve söylemleri asla kabul etmeyeceğimi defaatle çeşitli ortamlarda ifade etmeme rağmen, bunların ısrarla sürdürülüyor olması bugün gelinen sonucu doğurmuştur. Hiçbir para, hiçbir ayrıcalık insanlık onurumdan ve gururumdan daha önemli ve değerli değil, olamaz da.

Bundan sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası'nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşıp imza atmayacağımın, atılacak imzanın da Fenerbahçe Kulübünün bana önerdiği rakamın bir kuruş dahi üzerinde olmayacağının bilinmesini isterim. Yarının ne olacağını bilemeyiz fakat şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerime devam etmek."

FENERBAHÇE, GÖKHAN'IN AYRILIĞI İÇİN NE DEMİŞTİ?

“Bilinmesini isteriz ki Gökhan Gönül'e Fenerbahçe camiasının bir evladı olarak gösterilmesi lazım gelen sevgi, saygı ve fedakarlıklar hiçbir eksik olmaksızın bu süreçte yerine getirilmiştir. Sürece zaman zaman dahil olan futbolcu temsilcisinin ve son olarak da yakın aile üyelerinin tavrı bizler tarafından Gökhan Gönül'e gösterilen sevgi, saygı ve fedakarlıklarının, kısaca maneviyatın karşılığı olmamış, konu maddi boyutlar içine çekilerek bir çıkmaz yola girilmiştir.

Bu aşamadan sonra hayırlı olan daha fazla konuşmamak, hatıralara geçen iyi anıların da silinmesine sebebiyet verecek gerçek dışı açıklamalardan ve söylemlerden uzak durmaktır. Sarı lacivert çubuklu formayı giymek her futbolcuya kısmet olmayan, bu formayı giyeni ve hizmetleri ile layık olanı zirvelere taşıyan, aktif sporculuk sonrasında itibar görmesine vesile olan, karşılığı maddi hiçbir ölçü ile ölçülmeyen kutsal bir ihsandır. Gökhan Gönül'e bundan sonraki hayatında sağlık ve başarı dileriz"

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.