comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Transfer Haberleri: Fikret Orman'dan Arjen Robben açıklaması

31 Mayıs 2016, Salı 10:31
Beşiktaş Transfer Haberleri: Fikret Orman'dan Arjen Robben açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman gündemde yer alan transfer haberleriyle ilgili konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan ve gelecek sezon Devler Ligi'nde mücadele edecek olan Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ediyor. Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman gündemdeki iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sabah Gazetesi'ne konuşan Fikret Orman'ın Arjen Robben ve Gökhan Gönül hakkında söyledikleri:


Beşiktaş, Gökhan Gönül'ü transfer edecek mi?


Gökhan Gönül'le ilgili fikrilerimi daha önce de söyledim. Türkiye'nin en iyi sağ beki. Çok karakterli ve tecrübeli bir isim. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Çok iyi bir savunma hattı kurmamız lazım. Ben takımımda görmek isterim. Şenol Hoca da istediğini açıkladı. Ancak süreci birlikte izleyip göreceğiz. Çok tecrübeli bir isim kendisiyle ilgili kararları en iyi kendisi verecektir.


Beşiktaş, Arjen Robben'i transfer edecek mi?


Robben gibi transferler ne tarzımız ne hedefimiz. Bonservisini bedelsiz alsak bile yıllık maliyeti 10 milyon Euro. Yıldız opsiyonu vardır ama ben bu maaşlara oyuncu almam. Takımın bir dengesi var. İlla çilek mi istiyorlar, Beşiktaş takımı zaten çilek tarlası. 10'a yakın oyuncumuza teklif var. Ancak Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olma hedefi var. Bu takımı geliştirmeye devam edeceğiz. Satmaktan yana değil almaktan, daha da güçlenmekten yanayız. Gökhan Töre bu sene değerini bulmazsa deriz ki, "Şampiyonlar Ligi arenasında kendini göster, seneye daha çok isteyenin olur." Gökhan'ı almak isteyen, çok istekli olmalı. Gomez'le görüşüp, "Seninle devam etmek istiyoruz" dedim. Karar vermek için süre istedi. Ona da söyledim. Bir süre seni bekleyeceğiz, ancak bu Euro 2016 sonu değil. Beşiktaş araç değil amaç olmalı. Beşiktaş'tan 4-5 kişi gidecek. Onların yerine yeni transferler gelecek.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"