comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş taraftarından Ali Palabıyık için suç duyurusu

07 Şubat 2017, Salı 20:55
Beşiktaş taraftarından Ali Palabıyık için suç duyurusu

Br Beşiktaş taraftarı Ali Palabıyık hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Beşiktaş, Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olarak elendi. Müsabakanın hakemi Ali Palabıyık'ın kararları ise tartışma yarattı.
 

Beşiktaş taraftarı Ali Palabıyık'ı savcılığa şikayet etti


Olaylı Fenerbahçe yenilgisinin ardından bir Beşiktaş taraftarı hakem Ali Palabıyık hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Şikayet dilekçesinde Ali Palabıyık'ın yanlış kararları ve art niyetli yönetimiyle maçın gidişatını değiştirdiği ifade edilirken, taraftarların hakemlere duyduğu güvenin sarsıldığı iddia edildi. Başvuruyu yapan Beşiktaş taraftarı savcılığa sunduğu dilekçede, Ali Palabıyık'ın 6222 sayılı sporda şidder yasasına muhalefet ettiğini öne sürdü.
İşte o dilekçe:


 

Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi hakemi Ali Palabıyık'ın notu kaç?


Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda olaylı Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin hakemi Ali Palabıyık'ın notu belli oldu. 

Olaylı geçen maçın 41. dakikasında Van Persie ile Tosic arasında yaşanan ikili mücadelenin ardından Tosic'e kırmızı kart gören Ali Palabıyık'a özellikle Beşiktaş cephesinden Van Persie'yi oyunda tutması sebebiyle büyük tepki gelmişti. Bunun yanı sıra Lens'in verilmeyen golüne de aynı maçta Fenerbahçe cephesinden gelen tepkiler karşılaşmada olayların büyümesine sebep olmuştu. 

Milliyet'in haberine göre; Spor kamuoyunda da Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde verdiği kararlarla büyük tepki geçen Ali Palabıyık, gözlemcisinden de geçer not alamadı. Palabıyık'ın notunun 7.9 olduğu öğrenildi.

FUTBOLARENA DİNLENDİRİLME SÜRESİNE ULAŞTI

FutbolArena'nın ulaştığı bilgiye göre Beşiktaş - Fenerbahçe derbisindeki yönetimiyle tartışmalara konu olan Ali Palabıyık, 4 hafta Süper Lig maçlarında görev alamayacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"