comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş taraftarlarının Ali Sami Yen'e küfür etmesinden Ertem Şener utanç duydu

28 Şubat 2017, Salı 01:02
Beşiktaş taraftarlarının Ali Sami Yen'e küfür etmesinden Ertem Şener utanç duydu

Beşiktaş taraftarlarının Galatasaray derbisi öncesinde tribünlerde Ali Sami Yen hakkında küfürlü tezahüratta bulunmasına büyük tepki geldi. 

FutbolArena - Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi TT Arena stadında Beşiktaş taraftarlarının Galatasaray'ın kurucularından Ali Sami Yen'e küfür edilmesiyle alakalı olarak Ertem Şener'den tepki geldi. 


Beşiktaş taraftarlarından Ali Sami Yen'e küfür


Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde TT Arena stadında siyah beyazlıların Ali Sami Yen'e küfürlü tezahüratta bulunmasına sarı kırmızılı taraftarlardan büyük tepki gelirken, Beyaz TV yorumcusu Ertem Şener de Derin Futbol programında yaşanan bu durumla alakalı olarak utanç duyduğunu söyledi. 

Ertem Şener, "Ben biliyorsunuz Beşiktaşlıyım. Ancak bir Beşiktaşlı olarak Ali Sami Yen'e, Galatasaray'ın büyük kurucusu ve Türk futbolunun unutulmaz ismine küfür edilmesinden utanç duydum. Beşiktaşlılık bu değildir. Nasıl Süleyman Seba'ya edilen küfürde rahatsız olduysam, bunda da çok üzüldüm. Diriye saygımız yok, ölüye saygımız olsun bari. Bunları lütfen yapmayalım. Ben bir Beşiktaşlı olarak gerçekten çok üzüldüğümü ve utanç duyduğumu söylüyorum. Beşiktaşlılık bu değildir. Küfüre karşıyım." diye konuştu. 
 

Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi olaylar


Spor Toto Süper Lig 22. haftasında şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren derbide Galatasaray ile Beşiktaş saat 20:00'de TT Arena'da karşı karşıya gelecekler. Beşiktaş taraftarlarının da yer aldığı statta iki takım taraftarları arasında maç öncesinde karşılıklı olarak küfürlü tezahüratlar yaşandı. 
Galatasaray taraftarları tribündeki yerlerini aldıktan sonra Beşiktaş aleyhine sinkaflı tezahüratta bulunurken, Beşiktaşlılar da FETÖ ve Galatasaray aleyhine sloganlarla bu tezahüratlara karşılık verdi. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)