comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş savcılığa suç duyurusunda bulunacak!

06 Şubat 2017, Pazartesi 14:34
Beşiktaş savcılığa suç duyurusunda bulunacak!

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe maçında sonra çıkan olaylar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'ye elenen Beşiktaş'ta ikinci Başkan Ahmet Nur Çebi, karşılaşma sonrasında çıkan olaylar nedeni ile savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre Beşiktaş Kulübü 2. başkanı Ahmet Nur Çebi, Ziraat Türkiye Kupası'nda yaşananlardan üzüntü duyduklarını belirtti. Çebi "Bundan sonra top Türkiye Futbol Federasyonunda. Türk ftuboluna katkı sağlayacak doğru kararları kurumlar verecek. Herkes haklarını Türkiye Futbol Federasyonunda arayacak." dedi.
 Beşiktaş Kulübü 2. başkanı Ahmet Nur Çebi, nedenin anlayamadıkları düzeyde bir Polis kalabalığı olduğunu belirtirken "Nedenini anlayamadığımız şekilde polis gücü vardı. Neden böyle bir durum vardı. Bir ihbar mı vardı. Bir şikayet mi vardı. Onu araştırıyoruz. Bu kadar polisin soyunma odasında olmasının gerekçesini bilmiş çözebilmiş değiliz. Türkiye Futbol Federasyonu Vodafone Stadı'ndaki tüm kayıtları inceler. Bundan sonra stattaki kayıtlar konuşacak. Herkes kayıtlara bakarak konuşacak" dedi.
 

BEŞİKTAŞ OLARAK BİZDE MAHKEMEYE GİDECEĞİZ

"Beşiktaş yönetimi olarak biz de hem de görüntülü kayıtlarla hareket ediyoruz. Biz de 6222 sayılı kanunu içeren suç duyurusunda bulunacağız.

1- Kaleci Volkan'ın tahrikleri
2- Van Persie'nin yaptığı hareketler
3- Soyunma odasında teknik direktörümüz Şenol Güneş'e saldırı.
4- Bazı sarı lacivertli oyuncuların soyunma odasındaki, çirkin görüntüleri.

ŞENOL GÜNEŞ NAZİK DAVRANDI

Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımın Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Kjaer ile ilgili görüntülerinin saptırıldığını vurgulayarak şunları söyledi: "Sabah teknik direktörümüz Şenol Güneş ile konuştum. Sert ve gayri ahlaki davranışlarda bulunmadığını belirtti. Biz kendisine inanıyoruz zaten görüntülerde bu var. Üzerine gelmemesi için Kajer'i uyardığını ve eliyle sert bir harekette bulunmadığını belirtti. Kayıtlar her şeyi ortaya çıkardı." dedi.

 

Fenerbahçe, Şenol Güneş için suç duyurusunda bulundu mu?


Akşam'ın haberine göre; Fenerbahçe yönetimi, Vodafone Arena'da yaşanan olaylar nedeniyle 6222 no'lu yasadan savcılığa suç duyurusu yapacağını bildirdi. Sarı-lacivertli yönetim, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, tünelde oyuncularına saldıran rakip futbolcular ve yaptığı yorumlar nedeniyle Erman Toroğlu hakkında suç duyurusu hazırladı.
 

Şenol Güneş'in, Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklama


"HAKEM SKORA GÖRE MAÇ YÖNETTİ"

"Hakemle ilgili bir şey konuşursam yorumcu arkadaşlar üzülebilir. Sadece şunu söyleyeyim, kırmızı karttan sonra sarı kartı rahat veren hakem başta hiçbir şey vermedi. Geçen sene hatırlarsanız aynı hakem sarı kartla Ricardo'yu attı. Fenerbahçe'nin verilmeyen golü de var mesela şunu söylüyorum, hakem skora göre maç yönetti."

"BUNA FUTBOL DİYORUZ"

"Mazeretleri hakem üzerinden yapmak doğru değil. İyi futbolcularız, iyi takımız. Daha soğuk kanlı olarak devam etmeliyiz. Futbol oynamasan bile en azından bile provake etme konusunda rakibi mağlup etmeye çalışacağız. Buna da futbol diyoruz."

"KJAER NERDEN ÇIKTI? ONA MI HESAP VERECEĞİM?"

"Simon Kjaer ile işim yok. O nereden çıktı? Bir anda geldi o. Ben oyuncularıma bağırırken nasıl tuzağa düşüyorsunuz deyince üzerime geldi. O Türkçe mi biliyor? Ben hatalıyım değilim, sanane ne. Sana mı soracağım hesabını? En sakini buymul işte. Futbol diyorlar bana işte."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"