comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Olcay Şahan'ın Trabzonspor'a transferine izin verdi

08 Ocak 2017, Pazar 19:01
Beşiktaş, Olcay Şahan'ın Trabzonspor'a transferine izin verdi

Beşiktaş yönetimi Trabzonspor'un istediği Olcay Şahan'ın bordo mavililere gitme konusunda milli futbolcuya izin verdi. Olcay Şahan Trabzonspor'a mı gidiyor? Trabzonspor'un, Beşiktaş'tan Olcay Şahan transferiyle ilgili tüm detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın, Trabzonspor'dan Mehmet Ekici transferine karşılık Ersun Yanal'ın istediği Olcay Şahan konusunda siyah beyazlılardan onay çıktığı öğrenildi. 

NTV Spor'un haberine göre; Trabzonspor 3 yıllık sözleşme teklif ettiği Olcay Şahan için Beşiktaş'a bonservis ödemek istemeyince Mehmet Ekici'yi önerdi. 


Olcay Şahan Trabzonspor'a mı gidiyor?


Trabzonspor, Olcay Şahan'la görüşmelerine devam ediyor. Transferin bir kaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor. Kulüpler anlaşma noktasına geldi.
FutbolArena'nın ulaştığı bilgilere göre ise Beşiktaş'ta Olcay Şahan'la yollar ayrılıyor. Trabzonspor'un istediği Olcay Şahan için Beşiktaş Yönetimi'nden onay çıktı. Kulüp, Şenol Güneş'in onayı sonrası Olcay'a ‘Trabzonspor'a gidebilirsin' dedi. İki kulüp Olcay'ın satışı konusunda anlaşma noktasına geldi. 

Beşiktaş'tan Trabzonspor'a transferi konusunda onay çıkan Olcay Şahan, bir kaç gün içinde nihai kararını verecek. Kulüp kaynakları, Olcay'ın büyük ihtimalle Trabzonspor'a gideceğini ve resmi imzaların önümüzdeki hafta içinde atılacağını kaydettiler.

Beşiktaş'la 1.5 yıl daha sözleşmesi bulunan Olcay Şahan, Babel'in de gelişiyle iyice gözden düştü. Olcay bu sezon 1 milyon 400 bin gelecek sezon Beşiktaş'tan 1 milyon 500 bin Euro garanti paraya anlaşmıştı.

OLCAY ŞAHAN TRABZONSPOR İLE ANLAŞTI

Beşiktaş'tan yıllık 1.4 milyon Euro kazanan Olcay Şahan, Trabzonspor'un 2,2 milyon Euro değerindeki teklifini kabul etti. Başarılı oyuncunun bordo mavili yetkililerle 3,5 yıllık anlaşmaya vardığı öğrenildi.

BEŞİKTAŞ MEHMET EKİCİ'Yİ TRANSFER EDİYOR

Öte yandan Beşiktaş, Trabzonspor ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Mehmet Ekici'yi kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Sezon sonu için Mehmet Ekici ile anlaşan Beşiktaş, başarılı oyuncuyu kadrosuna bonservis bedeli ödemeden dahil edecek.

ŞENOL GÜNEŞ DE AÇIKLAMIŞTI

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ise Antalya kampında dün düzenlediği basın toplantısında kanat oyuncularında fazlalıklarının olduğunu ve daraltmaya gitmeleri gerektiğini belirtmişti. 
 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)