comScore

Galatasaray Galatasaray

Beşiktaş mı, Galatasaray mı?

22 Eylül 2016, Perşembe 23:53
Beşiktaş mı, Galatasaray mı?

Süper Lig'in ilk derbisinde Beşiktaş - Galatasaray'ı ağırlayacak.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de yeni sezonun 5. haftasında Beşiktaş sahasında Galatasaray'ı ağırlıyor. Peki ilk 4 hafta ligin 2. ve 3. sırasında bulunan bu iki takımın oyuncuları nasıldı? Sonucu merakla beklenen bu maç öncesi istatistikler ne diyor? Gelin birlikte bakalım.

EN ÇOK ŞUT ATAN TAKIM GALATASARAY
Ligin ilk 4 haftasında 63 şut atan Galatasaray, 58 şut ile Karabükspor'un önünde 1. sırada. Beşiktaş ise 48 şut çekmiş ve 10. sırada yer alıyor. 

Buna karşın Beşiktaş çektiği şutlarda yüksek isabet sağlıyor. Galatasaray 63 şutta 24 isabet sağlarken Beşiktaş 48 şutta 22 isabet sağlamış. Süper Lig'de en isabetli şut çeken takım Galatasaray 24, Trabzonspor ve Beşiktaş ise 22 isabetli şut atmışlar.

EN ÇOK GOL POZİSYONU DEĞERLENDİREN TAKIM BEŞİKTAŞ

Ligde en çok %100'lük gol pozisyonuna giren takım Fenerbahçe. 11 kez %100'lük gol pozisyonuna giren Fenerbahçe bunların sadece 5'ini gole çevirirken 6'sını kaçırdı. 2. Beşiktaş ise 9 kez %100'lük pozisyona girip bunların 8'ini atmış ve bitiricilik noktasında adeta fark yaratmış. 

En çok gol pozisyonu değerlendiren takım Beşiktaş iken Galatasaray'ın sadece 5 %100'lük pozisyon ürettiği ve bunların sadece 2'sini değerlendirebildiği görülüyor. Galatasaray golleri daha çok pozisyona girmeden yapılan kenar ortalarla Eren Derdiyok üzerinden sağladı.

EN ÇOK PAS YAPAN TAKIM GALATASARAY

Ligde en çok pas yapan ve en çok isabetli pas yapan takım da Galatasaray ikinci sırada ise Beşiktaş var. Bu iki takım geçen sezon da bu konuda ligin zirvesindeydiler...

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.