comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için iddialı yorum! "Finale kadar..."

24 Şubat 2017, Cuma 09:20
Beşiktaş için iddialı yorum!

Spor yorumcusu Metin Tekin, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde finale kadar gidebileceğini söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Hapoel Beer Sheva'yı eleyerek bir üst tura yükseldi. Spor yorumcusu Metin Tekin, siyah beyazlıların finale kadar yürüyebileceğini dile getirdi. İşte Metin Tekin'in Sabah Gazetesi'ndeki değerlendirmesi:
 

Metin Tekin'in Beşiktaş Hapoel Beer Sheva maç yorumu


Beşiktaş, ilk maçtaki gibi dengeli ve kontrollü başladı. Golü de 17. dakikada bulunca iyice rahatladı. Maçı kontrollü götürdü. Bu gayet mantıklı bir tercihti. Eğer galipseniz ve skor olarak da çok avantajlıysanız, maçı böyle götürmek çok doğru bir anlayıştı. Bir de rakip Beer Sheva, Beşiktaş'ın sıkletinde bir takım değildi. Burada mühim olan turu kazasız geçmekti. Bunu da Beşiktaş net ve rahat bir şekilde başardı. Zaten tur, İsrail'de alınan sonuçla bitmişti...
Beşiktaş için gayet doğaldı konsantrasyon kaybı... Özellikle ikinci maçta ilk golü erken attıktan sonra bunu yaşamak doğaldır. İkinci yarı çok pozisyon verdi ama sonunda kazanan bir Beşiktaş gördük. Bu da kalite ve güç farkından kaynaklanıyordu. 
Beşiktaş kesinlikle finale kadar gidebilir. Tabii ki burada kura şansı da önemli ama son 16'ya kalmış bir takımdan bahsediyoruz. Beşiktaş'ın ligdeki konumu ve oyun gücünü de biliyoruz. Bu oyun, bu kalite ve bu istek ile Beşiktaş çok ciddi bir şekilde UEFA Kupası'nda yoluna devam edecektir.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)