comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş hem az harcadı, hem rakiplerini solladı

21 Şubat 2017, Salı 21:20
Beşiktaş hem az harcadı, hem rakiplerini solladı

Beşiktaş bonservis olarak az para harcamasına rağmen, kendisinden çok para harcayan rakiplerini geride bıraktı.

FutbolArena Detay - Süper Lig'in 21. haftasında oynadığı etkileyici futbolla rakibi Akhisar Belediyespor'u 3-1 yenen ve ezeli rakipleri Galatasaray'a 7, Fenerbahçe'ye de 10 puan fark atan Beşiktaş bu başarıyı rakiplerinden az para harcamasına rağmen sağladı.


Beşiktaş'ın kadro maliyeti ne kadar?


Beşiktaş'ın Akhisar Belediyespor karşısına çıkan ideal kadrosunda Fabri, Gökhan Gönül, Atiba, Babel ve Cenk Tosun bonservissiz transfer edilmişti. Geri kalan oyunculardan ise Adriano 600 bin, Marcelo 2 milyon euro, Atınç 100 bin euro (kiralama bedeli), Talisca 2 milyon euro (kiralama bedeli) Oğuzhan 500 bin euro ve Quaresma da 1.7 milyon euro. Yani bu kadro sadece 6.2 milyon euroya kuruldu. Fenerbahçe ve Galatasaray ise çok farklı


Fenerbahçe'nin kadro maliyeti ne kadar?


Fenerbahçe'de Volkan Demirel, İsmail Köybaşı, Gregory van der Weil bonservissiz alınırken Moussa Sow da ücretsiz kiralanmıştı ama diğer oyunculardan Skrtel 6 milyon euro, Kjaer 7.65 milyon euro, Mehmet Topal 4.5 milyon euro, Josef de Souza 8 milyon euro, Ozan Tufan 7 milyon euro, Stoch 5.5 milyon euro ve Volkan Şen de 2.5 milyon euroya alınmıştı. Bu oyuncuların toplamı da 41.15 milyon euroya mal olmuştu.


Galatasaray'ın kadro maliyeti ne kadar?


Galatasaray ise Fenerbahçe kadar olmasa da yine Beşiktaş'ın çok üzerinde Semih Kaya ve Sabri Sarıoğlu'nu altyapısından çıkaran Galatasaray, Selçuk İnan ve Nigel de Jong'u da bonservissiz almış, Josue'yi de ücretsiz kiralamıştı. Buna karşın Muslera'ya 6.750, Chedjou'ya 6.3, Garry Rodrigues'e 3.5, Yasin ve Podolski'ye 2.5'ar milyon euro ödeyen Galatasaray Linnes'i de 2 milyon euroya almıştı. Galatasaray bu kadroyu 23.55 milyon euro bonservi ödeyerek kurdu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)