comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Haberleri: Quaresma, Şenol Güneş'e övgüler yağdırdı

29 Mayıs 2016, Pazar 11:44
Beşiktaş Haberleri: Quaresma, Şenol Güneş'e övgüler yağdırdı

Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, şampiyonluk sonrası Beşiktaş kariyeri hakkında itiraflarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'i Şenol Güneş önderliğinde şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, Fanatik Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.
 

Ricardo Quaresma, Beşiktaş'tan neden ayrıldı?


Beşiktaş'tan neden ayrıldığına açıklık getiren Quaresma "İlk dönemimde Beşiktaş'tan gitmedim, gönderildim. Samet Aybaba benimle tek kelime konuşmadı. İndirim teklifini kabul etmediğim iddiaları da yalan. Öyle bir teklif gelmedi. Sadece yeni sezonda düşünülmediğim söylendi ve ayrılmak zorunda kaldım." ifadelerini kullandı.
 

Ricardo Quaresma, Beşiktaş'ta nasıl geri döndü?


Beşiktaş'a geri dönüş hikayesini anlatan Portekizli yıldız "“Sezon başında Portekiz ve İspanyol kulüplerinden, İtalya'dan teklifler oldu. Düşündüm. Bir yanım Beşiktaş'ta kaldı. İçimde bir eksiklik vardı... İstanbul'a dönüp şampiyonluk yaşamak istedim. Başkan Fikret Orman'a ulaşıp düşüncelerimi paylaştım. O da kabul etti. Sonuç olarak ne kadar doğru karar verdiğimi gördüm.” açıklamasını yaptı.
 

Ricardo Quaresma'dan Şenol Güneş açıklaması


Şenol Güneş'e övgüler yağdıran Quaresma, "Türkiye'nin Jose Mourinho'su demek yanlış olmaz. Şenol hoca çok farklı. Oyuncular arasında ayrım yapmıyor. Kimsenin ismine bakmıyor. Futbolcuya güven aşılıyor, adil davranıyor. Herkes ile konuşup ilgileniyor. Şampiyonluğun baş mimarı Şenol Güneş!" yorumunu yaptı.
 

Ricardo Quaresma'dan Çarşı açıklaması


Beşiktaş taraftarları hakkında konuşan Quaresma "Beşiktaş taraftarını anlatamam. Onlarla hayat buluyorum. Kalbim gibiler... Onlar benim için adeta yaşamın vazgeçilmez parçası... Özellikle yeni stadımızda bizleri turbo motor gibi itiyorlar. Bu takım içeride maç kaybetmez. Stadın eski halini de bildiğim için arasında inanılmaz fark var. Başkan ve yönetim büyük iş başardı. Biz de şampiyonluk ile teşekkür ettik." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"