comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Haberleri: Karakartal dünyaya açılıyor

01 Haziran 2016, Çarşamba 10:59
Beşiktaş Haberleri: Karakartal dünyaya açılıyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yeni projeler doğrultusunda dünya kulübü olmak için çeşitli ülkelerde organizasyon yapacaklarını söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın başında ilk şampiyonluğunu kazanan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün dünyaya açılmasına yönelik hedeflerini anlattı.
 

Fikret Orman, Beşiktaş'ın dünyaya açılma hedeflerini anlattı


Chelsea Başkanı Roman Abramovic ile bir görüşme yapan Fikret Orman, Rus başkana 20-25 milyon taraftarı olduklarını belirtirken Abramovic'ten 500 milyon Chelsea taraftarı olduğunu öğrendiğini belirtti.

Sabah'ta yer alan haberde Fikret Orman, "Abramovic, 'Bizim 500 milyon taraftarımız var' deyince şaşırdım. Nasıl başardıklarını sorduğumda anlattı. Endonezya'da Chelsea taraftar kredi kartı çalışması yapmışlar, 30 milyon rakamını bulmuşlar. Dünya kulübü olmak, günümüz dünyasında başarıyla birlikte maddi dönüşümü sağlamakla olur. Endonezya, Müslüman bir ülke, Malezya, Mısır, Bosna, Arnavutluk… Bunlar bizim için de hedef ülkeler olmalı. Çin büyük bir pazar ve milyonlarca Türk var. İran'da milyonlarca Türk var. Azerbaycan çok önemli. Beşiktaş sevgisini oralara taşımak adına projeler yapacağız. Belki oralarda maç oynayacağız, kampa gideceğiz, özel organizasyonlar yapacağız" şeklinde konuştu.
12 yakın projenin masada olduğunu belirten Fikret Orman, "Henüz farkına varamadılar; Bakırköy'de E5'in yanında Adliye Sarayı'nın altındaki araziyi ve tesisleri, yatırımla Beşiktaş'ın Olimpik Köyü haline getiriyoruz. Amatör branşlar şaha kalkacak. İstanbul'un göbeğinde büyük bir adım atmış olacağız. Yine Gerede'de kayak merkezi, otel ve sahalardan oluşan bir kompleksi aldık. Orayı da Türk sporuna ve turizmimize kazandıracağız" dedi.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.