comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Haberleri: Fikret Orman'dan UEFA ile ilgili kritik karar

30 Mayıs 2016, Pazartesi 10:31
Beşiktaş Haberleri: Fikret Orman'dan UEFA ile ilgili kritik karar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bu sezon elde edilen başarılardan gelen kazançları borç ödemek için kullanacak.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan ve gelecek sezon Devler Ligi'nde mücadele edecek Beşiktaş'ta kazanılan gelirlerin büyük kısmının borç ödemek için kullanılacağı ifade edildi. Başkan Fikret Orman'ın transferleden daha fazla bu konuya önem verdiği belirtildi.
 

Fikret Orman'dan UEFA ile ilgili kritik karar


Milliyet'in haberine göre; Beşiktaş, artan gelir kalemini bonkörce harcamayacak, başkan Fikret Orman da önceliğini transfere değil borç ödemeye kullanacak.

Ligi şampiyon olarak bitirdikleri için, yeni sezonda gelirlerini yükselten Beşiktaş Yönetimi, kasaya girecek parayı kontrollü harcayacak. Siyah - beyazlı kulübün başına geçtiği günden beri kulüpte büyük mali disiplin sağlayan Fikret Orman, yeni sezonda gelmesi beklenen yaklaşık 200 milyon TL'ye yakın paranın büyük bir kısmını yine borç ödemeye ayıracak.
Son üç sezonda uyguladığı transfer politikasını yeni sezonda da devam ettireceğini söyleyen Orman'ın, “Transfer kaynaklarımızı yine transferden yaratmak çok daha mantıklı. Diğer gelirleri kulübün borçlarında kullanmalıyız. Gelen gelirler doğrultusunda borcumuzu azaltırsak, mali açıdan rakiplerimizin önünde oluruz” diye konuştuğu öğrenildi.

Bir dahaki sezon da şampiyon olarak finansal açıdan daha da güçlenmek isteyen Beşiktaş Yönetimi, UEFA'nın mali prensiplerini devam ettirecek. Başkan Fikret Orman'ın yakın çevresine, “Bizim sportif ve mali başarımızda UEFA'nın çok büyük payı var. O planlamayı bu nedenle yeni sezonda da sürdüreceğiz” dediği ifade edildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"