comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Galatasaray derbisi, El Clasico'yu geçti

16 Eylül 2016, Cuma 09:33
Beşiktaş - Galatasaray derbisi, El Clasico'yu geçti

Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak derbinin bilet fiyatları, Barcelona - Real Madrid maçlarının biletlerinden daha pahalı.

FutbolArena - Süper Lig'in 5. haftasında oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisinin bilet fiyatları açıklandı. Vodafone Arena'da oynanacak derbide en ucuz biletin 150 TL olması taraftarları çileden çıkardı. 

Hürriyet'te yer alan habere göre; En düşük bilet 150 TL (45 Euro) olurken VIP bileti 950 TL (283 Euro). Öyle ki Beşiktaş-Galatasaray derbisinin bilet fiyatı El Clasico başta olmak üzere Avrupa'nın belli başlı derbilerinden daha pahalı.
Ölçü, ülkelerin 2015 yılı kişi başına satın alma gücü. Şayet kişi başına düşen milli gelire göre yapsak bizim derbi iki kat daha da pahalı olacak. Zira kişi başı satın alma gücümüz 17 bin 431 Euro iken, 8 bin 136 Euro civarında. Bakan Mehmet Şimşek, satın alma gücüyle hesap yapmanın daha doğru olduğunu işaret ettiği için biz de bu kıstası uyguladık bilet fiyatlarına. Sonuç itibarıyla örnek aldığımız derbilerde Arena'daki derbi sadece en pahalı bilette Manchester derbisinden daha ucuza geldi.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.