comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi Oğuzhan ve Van Persie arasında büyük gerilim

05 Şubat 2017, Pazar 22:17
Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi Oğuzhan ve Van Persie arasında büyük gerilim

Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ilk 10 dakikasında Oğuzhan ile Van Persie arasında büyük bir gerilim yaşandı. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maç oldukça gergin başladı. Karşılaşmanın 9. dakikasında Beşiktaşlı Oğuzhan ile Van Persie arasında gerilim yaşandı. 


Beşiktaş - Fenerbahçe maçı Oğuzhan ile Van Persie arasında tartışma


Beşiktaş - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maçının ilk yarısında dakikalar 8'i gösteriyorken taç çizgisi kenarında Josef de Souza'nın Oğuzhan'a yaptığı faul sonrası sinirlenen Beşiktaşlı yıldız hakemden bu pozisyon için kart bekledi. 

Bu pozisyondan yaklaşık 1 dakika sonra bu kez orta sahada Van Persie, Gökhan Gönül'ü kolundan tutup çekince hakem Ali Palabıyık siyah beyazlıların lehine faul verdi. Bu faulün ardından Oğuzhan ile Van Persie arasında sözlü diyalog yaşandı. İki futbolcunun tartışması sırasında araya giren Ali Palabıyık'tan uyarı geldi. Futbolcuların ayrı yere dağılmasından sonra tekrar Oğuzhan ile Van Persie'nin yakınlaşması sonrası Hollandalı yıldızın Oğuzhan'ı itmesi sonucu tribünlerden büyük bir uğultu yükseldi. 
HAKEM ALİ PALABIYIK'TAN UYARI!

Derbinin hakemi Ali Palabıyık yaşanan bu pozisyon sonrası hem Van Persie, hem de Oğuzhan'ı bir kez daha uyardı. Beşiktaşlı taraftarlar ise Van Persie'nin, Oğuzhan'ı itmesi sonucu tribünlerden yoğun bir şekilde ıslık sesiyle kart beklentisi içerisinde olduklarını dile getirdiler. 


Oğuzhan, Robin van Persie idolüm demişti


Oğuzhan Özyakup 2015 yılında Hollanda basınından De Telegraph'a yaptığı açıklamada Robin van Persie ile ilgili önemli açıklamalar yapmış ve "Robin van Persie benim idolüm." demişti. Oğuzhan Van Persie'yi hem kişilik hem de oyunuyla övmüştü.


Robin van Persie'den Oğuzhan'a nazire


Maçın 2. yarısında Fenerbahçe'yi öne geçiren golü Robin van Persie atarken Hollandalı oyuncu golün sevincini Oğuzhan Özyakup'un önünde kayarak kutladı.Not: Götüntü ATV'den alınmıştır

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)