comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş eski yöneticisi Celaletin Kolot'tan Fikret Orman ve Fenerbahçe sözleri

08 Şubat 2017, Çarşamba 15:17
Beşiktaş eski yöneticisi Celaletin Kolot'tan Fikret Orman ve Fenerbahçe sözleri

Beşiktaş eski yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot'tan olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından yaşananlarla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena - Beşiktaş eski yönetim kurulu üyelerinden Celallettin Kolot, Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş eski yöneticisi Celalletin Kolot'tan Fikret Orman ve Şekip Mosturoğlu'na cevap


Derbide yaşanan olayları değerlendiren Celalletin Kolot, Fikret Orman ve Şekip Mosturoğlu'nun maç sonu açıklamaları hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı. Radyospor'a konuşan Celalletin Kolot şunları söyledi:

"KUPANIN STATÜSÜ YANLIŞ..."
"Olaylar başından o kadar yanlış ki, kupanın statüsü başta yanlış. Yanlış yönlendiriyorlar. Çok maç yaparak, çok yayın yaparak sanki o yayınlar parasını verdik, o kadar çıkarıyoruz mantığı var. Böyle bir şey yok."

"FİKRET ORMAN'IN SÖYLEDİKLERİ YANLIŞ..."

"İkisi de yanlış. Fikret Orman'ın Süt Kupası demesi de yanlış, özür dilemesi de yanlış. Şekip Mosturoğlu'nun yaptığı yanlış. Bunlar kimseye bir şey kazandırmaz." 

"FENERBAHÇE'NİN OYUN SİSTEMİ BU ZATEN."

"Kayserispor, Fenerbahçe'ye 4 attıktan sonra Fenerbahçe, Beşiktaş'a ilk yenilgisini tattıracak diye söylemiştim. Belli yani. Fenerbahçe'nin ligde artık ümidi kalmadı. Bakıyorsun zaten kimleri yendi. Feyenoord, Rus takımı, Manchester United. Beşiktaş'a evinde pozisyon vermediler. Galatasaray'ı yendi. Başakşehir'i yendi. Kısaca büyük takımlara karşı Fenerbahçe'nin sistemi uygun. Bu takım rakip takımın oyun sistemine göre kurulmuş. Onlar üzerine gelecek, Fenerbahçe de üzerine çekerek kazanacak. Çünkü yaratıcı orta saha oyuncuları yok. Fenerbahçe'nin oyun sistemine bu uygun. Onun için kolay maçlarda baskı yapmaya çalışıyorlar ama şanzıman dağılıyor."

"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLACAK."

"Beşiktaş şampiyon olacak. Galatasaray'dan fazla bir şey olmaz. Başakşehir'in şansı bence az. Fenerbahçe yine büyük maçlara konsantre olacak ama deplasmanda kayıplar yaşayacak."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)