comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Ersan Gülüm transferini açıkladı

26 Ocak 2017, Perşembe 14:22
Beşiktaş, Ersan Gülüm transferini açıkladı

Beşiktaş, Ersan Gülüm'ü sezon sonuna kadar kiralık olarak transfer ettiğini açıkladı. Son dakika Beşiktaş transfer haberleri.

FutbolArena - Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, uzun süredir ilgilendiği eski futbolcusu Ersan Adem Gülüm'ü kiralık olarak kadrosuna kattığını resmen açıkladı. Dün İstanbul'a gelen futbolcu, bugün sağlık kontrollerinden geçmişti.
 

Ersan Gülüm, Beşiktaş'tan ne kadar kazanacak?


Siyah beyazlılardan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ersan Adem Gülüm'ün geçici transferi konusunda kulübü ve kendisiyle anlaşmaya varılmıştır.
Hebei China kulübüne kiralama bedeli ödenmeyecektir.

Oyuncuya 2016-2017 Sezonu için 400.000 AVRO garanti ücret ödenecektir.

Ayrıca puan başı ücret ödenmeyecektir."


 

Ersan Gülüm kimdir? Ersan Gülüm transfermarkt


29 yaşındaki Ersan Gülüm, kariyerine Hume City takımında başladı. 2006'da Manisaspor'a transfer olan futbolcu, ardından Elazığspor ve Adanaspor'a geçti. Adana'da gösterdiği başarılı performans sonrası Beşiktaş'a transfer olan Ersan Gülüm, siyah beyazlılarda başarılı bir perfromans sergiledi. 2016'da 7 milyon Euro karşılığında Çin takımlarından Hebei China Fortune'a giden başarılı savunmacı, burada beklentileri karşılayamadı.

Ersan Gülüm'ün transfermarkt verilerine göre mevcut piyasa değeri 2,8 milyon Euro.


Ersan Gülüm'den Beşiktaş'a transferi sonrası ilk sözler


Beşiktaş'ın sezon sonuna kadar Çin'in Hebei Fortune takımından kiralık olarak kadrosuna kattığı Ersan Gülüm, kulübün internet sitesine açıklamarda bulundu. 

"41 PUANDA BIRAKMIŞTIM"

Beşiktaş'tan geçen yıl bu zamanlar ayrıldığımda takımı 41 puanda bırakmıştım. Döndüğümde takım yine 41 puanda. Bu bir şeyleri anlatıyor sanırım. Beşiktaş takımında nasıl oynayacağını, nasıl kazanacağını bilen tecrübeli oyuncular var. Ben takıma hem saha içi hem de saha dışında katkı vereceğim.

"AYRILMAK ÇOK ZORDU"

Oynamadığım zaman içimdeki hırsı arkadaşlarıma aktaracağım. Beşiktaş sevdasını insan içinden hiçbir zaman çıkartamaz. Ayrıldıktan sonra da yakından takip ettim Beşiktaş'ı. Altı yılımı verdim Beşiktaş'a ayrılmak çok zordu. Arkadaşlarımla sürekli temas halindeydim.

"SANKİ TATİLE GİTTİM VE DÖNDÜM"

Sanki bir tatile gittim ve şimdi döndüm. Takım bu performansını devam ettirirse inşallah sezon sonu şampiyon olacak. Hoca bana görev verirse çıkıp görevimi yapacağım. Takıma katkı sağlamaya geldim. Motive anlamında takımı destekleyeceğim. Hoca hazır olduğumu düşünüp görev verdiğinde çıkıp oynayacağım.”
 

Önder Özen'den Ersan Gülüm transferi için yorum


"Şenol Hoca bu transfere evet dediğine göre mutlaka bir bildiği vardır." diyen Önder Özen tecrübeli teknik adamın daha önce çabuk ve güçlü bir stoper beklentisi olduğunu hatırlattı ve "Ersan'ın o tanımlamaya tam uyduğunu söyleyemeyiz ama şunu da bilmek gerekiyor, Ersan Beşiktaş takımının çimentolarından bir tanesiydi." dedi. 

Ersan Gülüm'ün Beşiktaş için değerli bir isim olduğundan söz eden Özen, "Hem yerli hem yabancı oyunculara karşı yaklaşımı pozitifti. Takımı sahiplenmiş olması sebebiyle de Beşiktaş camiasında sevilen bir oyuncuydu. Ayrılışı da son derece uygun bir ayrılıştı. Hem kulübe para kazandırmıştı, hem de ayrılışı sonrasında yaptığı paylaşımlarla Beşiktaşlı olduğunu göstermişti. Ayrılışı çok muntazam olduğu için de şimdi rahatlıkla dönebilir. Bu transfere böyle bakmak gerekiyor. Takım olgusunu güçlendirecektir." şeklinde konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"