comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş devre arasında hangi futbolcuları transfer etti?

31 Ocak 2017, Salı 20:38
Beşiktaş devre arasında hangi futbolcuları transfer etti?

Son şampiyon Beşiktaş devre arasında hareketli bir transfer dönemi geçirdi ve kadrosunda değişikliklere gitti.

FutbolArena Detay - Süper Lig'de 2016-2017 sezonu devre arasında bir ay süren ara transfer dönemi saatler sonra tamamlanacak. Peki Beşiktaş bu süreci nasıl geçirdi? Kimleri transfer etti, hangi futbolcuları gönderdi? Gelin tekrar hatırlayalım...

Süper Lig'in lideri ve son şampiyonu Beşiktaş, ara transfer dönemini hızlı geçirdi. Kartal çok sayıda futbolcu ile sözleşme imzalarken, bazı oyuncuları da elinden çıkardı. 


Beşiktaş ara transfer döneminde kimleri aldı?


Kartal ara transfer döneminde en pahalı transferini 4.2 milyon euro karşılığında Hırvatistan'dan yaptı. Hırvat Milli Takımı stoperlerinden 23 yaşındaki Matej Mitrovic siyah beyazlılarla sözleşme imzaladı. 
Bunun dışında bonservis ödemesi yapmayan Beşiktaş eski öğrencileri Ersan Gülüm ve Demba Ba'yı Çin'den geri kiraladı.

Beşiktaş dördüncü transferini de Ryan Babel'i alarak yaptı. Deportivo ile sözleşmesi biten Hollandalı kanat oyuncusu transfer edildi ve Babel daha ilk maçlarından Beşiktaş'ın hücum gücüne pozitif katkı yaptı. 


Beşiktaş ara transfer döneminde kimleri gönderdi?


Beşiktaş devre arasında 4 oyuncu ile kadrosunu güçlendirirken 2 oyuncusuyla da yollarını ayırdı. Kartal, genç kanat oyuncusu Kerim Frei'yi 2.250 milyon euro ve bonuslarla birlikte İngiltere Championship ekibi Birmingham City'ye sattı. Tecrübeli kanat oyuncusu Olcay Şahan da 200 bin euro karşılığında Trabzonspor'a gönderildi. 


Beşiktaş devre arası transfer döneminde kaç para harcadı?


Beşiktaş 4.2 milyon euro karşılığında Matej Mitrovic'i transfer ederken, 2.450 milyon euro karşılığında da Kerim Frei ve Olcay Şahan'ı gönderdi. 

Kartal böylece 1.750 milyon euro bonservis zararı yapmış oldu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"