comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın seçimdeki konuşması - Süper Lig Haberleri

14 Mayıs 2016, Cumartesi 13:26
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın seçimdeki konuşması - Süper Lig Haberleri

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Mali ve İdari Kongre'de son 4 yılı değerlrendirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Mali ve İdari Kongre'de son 4 yılın değerlendirmesini yaptı. Fikret Orman'dan seçim konuşması


"Türkiye'nin en muhteşem ve güzel stadını yaptık. Hiçbir şeyden kaçınmadık. 26 Aralık 2013'te başladık ve 26 aylık süre içinde stadı bitirdik. Niye acele ediyorsunuz diyenler oldu bize. Hep söyledim. Biz bu stadı şampiyon olmak için yaptık, bütünleşemek için açtık. Beşiktaş yönetimi taraftarından korkar mı hiç? O kupayı orada kaldırmak için açtık"
"BEŞİKTAŞ TÜRKİYE'NİN EN PAHALI FORMASI OLDU"

2012 yılından beri sürekli olarak yatırım yaptık. Kadronun zeminin hazırlayıp "al-al" döneminden "sat-al" dönemine geçtik. Bonservise harcanan parcalar ciddi anlamda azaldı. 25 sponsorluk anlaşması yapıldı ve bundan 237 milyon dolar gelir elde edildi. Vodafone ile yapılan anlaşmalar buna dahil değildir. Beşiktaş artık Türkiye'nin en pahalı forması haline geldi

DAVA AÇAN BİR KULÜP OLDUK
"Artık dava açılan değil, dava açan bir kulüp olduk. Şu an bizim açtığımız iki davamız var. Biri Atınç, diğeri ise Fernandes ile ilgili açtığımız davalardır. Atınç'ı sattığımız kulüp bize yetiştirme bedelini ödemedi. Onun için bir dava açtık, diğeri de Fernandes'e açtığımız dava."
 
271781-haber
 

Fikret Orman'dan Beşiktaş'ın borcu hakkında açıklama


Beşiktaş'ın borç yükünden kurtulabilmesi için 2-3 yöntem vardı. Bir şey satması lazımdı ama bunun Beşiktaş'a yakışmayacağını düşündük. Hem yatırım yapmamız, hem itibarımızı toparlamamız, hem de başarı yakalamamız lazımdı. Futbola yatırım yaptık ama yeterli değil. Basketbol ve amatör şubelerden mutlu değiliz. Artık daha radikal kararla alacağız. Beşiktaş, borçlarını kapatmak istiyorsa şımarmadan devam etmemiz lazım. Bizim planımız önümüzdeki 3 senenin sonunda Beşiktaş'ın borcunu 100 Milyon TL'nin altına indirmeye çalışmaktır."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!