comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan flaş açıklama: 'Mahkeme...'

22 Şubat 2017, Çarşamba 21:30
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan flaş açıklama: 'Mahkeme...'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu üyeliğine hak kazananlara rozetlerini taktıktan sonra önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulüpte 25 yılını doldurup divan kurulu üyeliğine hak kazanlara rozetlerini Vodafone Arena'da düzenlenen törenle taktı.


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Divan Kurulu'nda açıklamalar


Kulüp üyeliğinde 25 yılını doldurarak Divan Kurulu Üyeliğine hak kazanan kongre üyelerinin rozet töreninde konuşan başkan Fikret Orman şu açıklamaları yaptı:

"HUKUKEN MÜMKÜN DEĞİL"

"Bir kongre üyemizin itirazı sonucu mahkeme, seçimin tekrar yapılmasıyla alakalı karar verdi. Bu karar doğrultusunda divan kurulu tek gündemle toplanabilir. Bu da divan kurulunun seçimli olmasıdır. Seçimi kimin yapacağıyla alakalı bir kavram kargaşası vardı. Mahkeme seçim tarihine divan kurulu yönetimi belirlesin diye karar vermişti. Biz de o karara uyduk. Ancak, divan kurulu seçime gitmektense toplantı yapma kararı aldı. Bu hukuken mümkün değil çünkü seçime gitme zorunluluğu var. Disiplin Kurulunun verdiği cezadan dolayı Divan Kurulu Başkanımızın başkanlığı düşmüş durumdadır.

"DİVAN KURULUNUN SEÇİME GİTMESİ GEREKİYOR"
 

Divan kurulunun bir önce seçime gitmesi gerekmektedir. Tedbiri veren mahkeme niyetin başka olduğunu anlayınca tedbiri kaldırmış vaziyette. Beşiktaş, hukuk içine yönetilen, tüzüğü olan, Türkiye'nin en saygın, halka açık kurumudur. Hukukun verdiği karara uymak hepimizin görevidir. Divan kurulunun tek maddeyle toplantı yapma yetkisi var, o da seçimle alakalıdır. Bugün tedbir kararı ortadan kalktığı için hukuksal bir durum yoktur. Cumartesi günü yapılmak istenen Divan Kurulu toplantısına yönetim kurulu katılmayacaktır. Ne amaçla bu toplantı yapılacak anlamış değilim. Divan kurulu ya seçimi yapacak ya da mahkemeye gidip bunu yaptırması için uğraş içine gireceğiz. Tavsiyem, buna gerek kalmadan, büyüyen, hedefine giden Beşiktaş'ın gündemini bu konularla meşgul etmemeleridir. Bundan sonra yapılacak toplantının hukuki altyapısı yoktur. Bundan kaçacak bir şey yok. Aday olacak varsa da aday olur."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)