comScore

Bedelli çıktı mı? Bedelli Askerlik yasasında flaş gelişme

13 Nisan 2018, Cuma 12:43
Bedelli çıktı mı? Bedelli Askerlik yasasında flaş gelişme

Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar için hükümetten açıklama yapıldı mı? Bedelli geldi mi şeklindeki aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Twitter Bedelli Askerlik kampanyasında yazılanlar neler? 

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Twitter'da hemen her gün kampanya başlatan Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar meakla AK Parti hükümetinin bedelli yasasını çıkarmasını bekliyor. Peki hükümet Bedelli Askerlik uygulamasını devreye sokacak mı? Bedelli Askerlik 2018 yılında çıkacak mı? 
 

Bedelli Askerlik 2018'de çıkacak mı? AK Parti Bedelli Askerlik açıklaması (13 Nisan 2018)


Mecburi askerlik görevi için bekleyen yüzbinlerce vatandaş, Bedelli Askerlik yasasının çıkmasını bekliyor. Vatani görevini bedelli şeklinde yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları büyük bir heyecan içerisinde hükümetten bu konuda açıklama bekliyor. Sosyal medyada kampanya başlatan Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar için AK Parti cephesinden açıklamalar geliyor. Hükümet cephesinden yapılan açıklamalarda "Şu an için bedelli askerlik gündemimizde değil" ifadesi kullanıldı.


 

Twitter Bedelli Askerlik yorumları - Bedelli Askerlik için Twitter paylaşımları


Tutturmuşlar bir seçim meselesi. Önemli olan #BedelliAskerlik Denizi geçip derede boğulacak halimiz yok ya, biz bunları kolay hallederiz. 2019 seçimlerini kazanmak için kararı siz vereceksiniz, siz
Hükumet bedelli askerlikten gelecek parayı aramaz. Ekonomiye herhangi bir etkisi de olmaz. Bedelli askerlik konusu çözülmesi gereken toplumsal bir sorundur. Insanların işyerlerine tebligat gönderip, işten çıkarttırmak da yanlış. Cumhurbaşkanımız buna da müdahale edecektir.

5200 genç kardeşimiz #BedelliAskerlik talepleri için açmış olduğumuz #BedelliAskerlikCikmaliMi ankeine cevap vermiş. %75 oy oranı evet, %22 hayır demiş, hayır diyen de bizden evet diyen de. Mesele bu işi memleket yararına çözmek, konuyu vatan hainliği çerçevesinden görmemek.
 

Bedelli askerlik nasıl yapılır? Bedelli şartları


Türkiye'de genel zorunlu askerlik hizmetine ek olarak 90'lı yıllardan başlayan yeni ek geçici kanunlar vasıtasıyla bedelli askerlik yapmak da mümkün hale geldi. Bedelli askerliğin temel mantığı zorunlu askerlik yapma yükümlülüğü taşıyanların bu hizmetin süresini kısaltmak amacıyla nakit bedel ödemesidir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"