comScore

Bedelli Askerlik'te 2018 son dakika gelişmesi! (Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkar mı? Bedelli Askerlik çıkıyor mu?)

07 Haziran 2018, Perşembe 13:09
Bedelli Askerlik'te 2018 son dakika gelişmesi! (Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkar mı? Bedelli Askerlik çıkıyor mu?)

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak diye merak eden milyonlarca genç Bedelli Askerlik'te yeni gelişme var mı diye internet ortamında arama yapmaya başladı. Bedelli Askerlik haberleri ve Bedelli Askerlik'e dair yapılan açıklamaların tamamı, son dakika 2018 Bedelli Askerlik gelişmeleri haberimizin devamında. 

Bedelli Askerlik son dakika gelişmelerini merak edenler Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik ile ilgili en son ne söylendi? Bedelli Askerlik'te gelişme var mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkar? Bedelli Askerlik çıkar mı? Bedelli Askerlik seçimden önce çıkar mı? sorularına yanıt aramaya başladılar. Milyonlarca gencin beklediği Bedelli Askerlik gelişmesinde son olarak Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaptı. Bedelli Askerlik bekleyenler için Bedelli Askerlik son dakika 2018 gelişmeleri haberimizin devamında. 


Bedelli Askerlik 2018 son dakika haberleri (Bedelli Askerlik 7 Haziran 2018 Perşembe)


Bedelli Askerlik bekleyen milyonlarca genç son günlerde sosyal medyada sürekli olarak Bedelli Askerlik etiketi altında kampanya başlatırken, Bedelli Askerlik ile ilgili sürekli olarak çağrıda bulundu. Bu gelişmelerin ardından Başbakan Binali Yıldırım da Bedelli Askerlik hakkında açıklamada bulundu ve son dakika Bedelli Askerlik bekleyenler için müjdeli bir haber verdi. Peki Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkacak mı? İşte Bedelli Askerlik bekleyenler için son yapılan Bedelli Askerlik açıklaması ve Bedelli Askerlik'e dair diğer açıklamalar haberimizin devamında. Bugüne kadar Bedelli Askerlik ile ilgili kim ne dedi? Bedelli Askerlik çıkıyor mu? diye merak edenler için işte Bedelli Askerlik hakkında son dakika Bedelli Askerlik 2018 açıklamaları şu şekilde:

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'IN SÖZLERİ

Askerlik olmayınca kız vermiyorlar, evlenemiyorsun, iş kurman zor oluyor ve hayata tutunman zor oluyor. Boşlukta bekliyorsun. İnsanlara bunu yapmaya hakkımız yok. Mutlaka bu sorunu çözeceğiz. Zaten 15 Temmuz'dan sonra profesyonel askerliğe gittik. Silah altındakiler operasyona gitmiyor. 

MUHARREM İNCE'DEN AÇIKLAMA

''Askerlikle ilgili yeni bir düzenleme yapacağız. Bedelli Askerlik yapmak isteyenleri anlıyorum. Fakat bir de diğer taraf var. Van'dan uçağa binerken bugün özel harekatçi bir çocuk ağır yaralanmış. Hala gözümün önünden gitmiyor. Fakir evlatları şehit olurken, bedelli askerlik olmaz. Bedelli Askerlik isteyenleri anlıyorum ama askerlik konusunu değiştirmeliyiz. Benim gündemimde şu anda Bedelli Askerlik yok.''


EŞREF FAKIBABA'NIN BEDELLİ ASKERLİK SÖZLERİ

Bedelli Askerlik çıkacak mı şeklinde sorular soran vatanşların beklediği haber geldi mi? Bedelli Askerlik 2018'de çıkarılacak mı? Star TV'de Nazlı Çelik'in sorularını yanıtlayan Erdoğan, Bedelli Askerlik konusunun seçimden sonra gündeme gelebileceğini söyledi. Erdoğan, "Seçim sonrasında Genelkurmay ve Savunma Bakanlığım oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şeyin olması uygun diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız" dedi.
 Bu açıklama sonrsı Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba da katıldığı televizyon programında Bedelli Askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. Eşref Fakıbaba, 4 Haziran 2018 Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nda Bedelli Askerlik konusunu gündeme getireceğini söyledi.
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

VATANDAŞLAR BEDELLİ ASKERLİK İÇİN NE DİYOR?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)