comScore

Bedelli Askerlik yaşı kaç olacak? Bedelli Askerlik kaç TL? (2018 Bedelli Askerlik haberleri)

09 Haziran 2018, Cumartesi 14:52
Bedelli Askerlik yaşı kaç olacak? Bedelli Askerlik kaç TL? (2018 Bedelli Askerlik haberleri)

Bedelli Askerlik yaşı kaç olacak? Bedelli Askerlik yaş sınırı açıklandı mı? Bedelli Askerlik müjdesinin gelmesinin ardından vatandaşlar bu kez Bedelli Askerlik kaç lira olacak ve Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak şeklinde aramalar yapıyor. Bedelli Askerlik son dakika haberleri arasında Bedelli Askerlik yaş sınırı ve Bedelli Askerlik parasını sizlere aktarıyoruz.

Bedelli Askerlik kaç TL olacak? Bedelli Askerlik parası açıklandı mı? Bedelli Askerlik parasıyla ilgili hükümet kararını verdi mi? Bedelli Askerlik yaşı kaç olacak? Bedelli Askerlik yapmak isteyenler için hangi şartlar geçerli olacak? Bedelli Askerlik müjdesinin verilmesinden sonra birçok vatandaş Bedelli Askerlik parasının ne kadar olacağını merak ediyor. Hükümetten şu ana kadar Bedelli Askerlik parası ve Bedelli Askerlik yaş sınırıyla ilgili açıklama geldi mi? 2018 Bedelli Askerlik haberlerini derledik.
 

Bedelli Askerlik çıktı mı? 2018 Bedelli Askerlik ne zaman yapılacak?


Bedelli Askerlik konusunda Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da açıklama geldi. Bedelli Askerlik meselesine seçimlerden sonra derhal el atacaklarını söyledi. Binali Yıldırım, "Askerlik olmayınca kız vermiyorlar, evlenemiyorsun, iş kurman zor oluyor ve hayata tutunman zor oluyor. Boşlukta bekliyorsun. İnsanlara bunu yapmaya hakkımız yok. Mutlaka bu sorunu çözeceğiz. Zaten 15 Temmuz'dan sonra profesyonel askerliğe gittik. Silah altındakiler operasyona gitmiyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Bedelli Askerlik konusunu seçimlerden sonra ele alacağı belirtildi. 


 

Bedelli Askerlik yaş sınırı belli oldu mu? Bedelli Askerlik parası ne kadar? (2018 Bedelli kaç TL?)


Bedelli Askerlik için yaş sınırı ve kaç lira olacağı soruları sık sorulmaya başlandı. Hükümetten gelen Bedelli Askerlik müjdesinin ardından kimlerin bedelli askerlik yasasından faydalanacağı merak ediliyordu. Haberlere göre Bedelli Askerlik yaşı 28 olacak. Fakat bu konuda Bedelli Askerlik isteyen vatandaşların birçoğu yaş sınırının 25'e düşürülmesi yönünde taleplerini dile getiriyor. 
Bedelli Askerlik parasının ne kadar olacağı da en çok konuşulan konuların başında geliyor. Bedelli Askerlik için şu anda konuşulan rakamlar 20 bin TL. Bedelli Askerlik yapmak isteyen vatandaşların belirtilecek yaş sınırına uyması ve 20 bin TL ödemesi durumunda yasadan faydalanabileceği belirtiliyor.
 

Bedelli Askerliği kimler yapabiir? Bedelli Askerlik şartları 2018


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"