comScore

Bedelli Askerlik yaşı 27 mi? 2018 Bedelli Askerlik parası ne kadar?

16 Temmuz 2018, Pazartesi 16:37
Bedelli Askerlik yaşı 27 mi? 2018 Bedelli Askerlik parası ne kadar?

Bedelli Askerlik yaşı kaç oldu? Bedelli Askerlik yaş sınırı açıklandı mı? Bedelli Askerlik parası ne kadar? Bedelli Askerlik kaç lira? 2018 Bedelli Askerlik parası açıklandı mı? Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ne olacak? Son dakika Bedelli Askerlik haberleri burada.

Bedelli Askerlik yaş sınırı 27 mi? Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? 2018 Bedelli Askerlik yaşıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Bedelli Askerlik parası ne kadar olacak? 2018 Bedelli Askerlik kaç lira olacak? Bedelli Askerlik konusunda son dakika gelişmelerini haberimizde bulabilirsiniz. Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak şeklinde arama yapıyor. 2018 son dakika Bedelli Askerlik haberleri arasında Bedelli Askerlik parası ve Bedelli Askerlik yaş sınırından gelişmeleri aktarıyoruz. 
 

Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik yaşı 2018


Bedelli Askerlik konusunda yaş sınırının ne olacağı merak ediliyor. Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar yaş sınırının 27 olacağı iddia edildi. Bedelli Askerlik için hükümetin belirleyeceği bedelli askerlik parasının ise 20 bin TL olacağı öne sürüldü.

"KULİS BİLGİLERİ DOĞRU DEĞİL"
Öte yandan Bedelli Askerlik konusunda 27 yaş ve 20 bin TL ücretle ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan şu açıklamayı yaptı:

"Kulis bilgileri doğru değil gündemimizde sadece OHAL var. AK Parti'nin şimdiye kadar vaat edip de yapmadığı hiçbir düzenleme olmadı. Meclis açıldığı zaman ilk işlerden bir tanesi tabii ki bu olacaktır. Şahsi kanaatim odur ki Ekim gibi gündeme geleceğini ifade etmek istiyorum."
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

Tüm Aktüel Haberler FutbolArena'da!

BEDELLİ ASKERLİK İLE İLGİLİ DİĞER GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"