comScore

Bedelli Askerlik yaş sınırı ve Bedelli Askerlik ücreti son dakika 2018 gelişmesi! (Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak?)

18 Haziran 2018, Pazartesi 15:02
Bedelli Askerlik yaş sınırı ve Bedelli Askerlik ücreti son dakika 2018 gelişmesi! (Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak?)

Bedelli Askerlik 2018 yılına dair yeni gelişme arayanlar için Bedelli Askerlik'le ilgili hükümetten yeni son dakika açıklaması geldi. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkar mı? Bedelli Askerlik çıktı mı? diye merak edenler son dönemde özellikle Bedelli Askerlik yaş sınırı ve Bedelli Askerlik ücretine dair gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Bedelli Askerlik 2018 gelişmesini merak edenler günlerdir Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Seçim öncesi Cumhurbaşkanı adayları sırasıyla merak edilen Bedelli Askerlik  hakkında açıklama yaparken, Bedelli Askerlik bekleyen milyonlarca genç için henüz Bedelli Askerlik konusunda somut bir gelişme yaşanmadı. Bundan dolayı Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? diye merak edenler için Bedelli Askerlik son dakika 2018 gelişmelerini haberimizde derledik. 

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak diye merak eden milyonlarca genç özellikle Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak ve aynı zamanda Bedelli Askerlik ücreti ne kadar olacak diye 2018 yılına dair Bedelli Askerlik ile ilgili gelişmeleri internet ortamında araştırmaya başladı. Bedelli Askerlik 2018 hakkında yapılan son açıklamalara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Bedelli Askerlik seçimden sonra çıkacak mı diye merak edenler için son yapılan açıklamada, Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "(Bedelli askerlik) TSK'nın ihtiyaçları dikkate alınarak bedel ve yaş sınırı belirlenecek, ona göre adım atılacak." ifadelerine yer verdi. Öte yandan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın diğer açıklamaları şu şekilde:

Terörle mücadele seçim var diye askıya alınamaz. Terörle mücadelenin gerektirdiği kurallar neyse kesintisiz devam edecektir. OHAL uzatılmayarak kaldırılabilir. AK Parti'nin büyük bir değiştirme, dönüştürme gücü var. AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne değişen dönüşen hep CHP olmuştur. CHP zihniyetinin dönüştüğünü görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın böyle büyük bir dönüştürme gücü var. Herhalde sonunda Muharrem İnce AK Parti'ye katılma kararı alacaktır. Bu gidiş oraya doğru gidiyor.
 

Bedelli Askerlik son dakika 2018 gelişmeleri (18 Haziran 2018)


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, kalıcı bedelli askerlik sorusuna yanıt verirken, bedelli askerlik yaş sınırı, bedelli askerlik şartları gibi önemli konulara değindi. Erdoğan, 'İhtiyaç nedir, yaş sınırı ne olacak, bunları belirledikten sonra adımı atacağız. Gündemimizde var' açıklamasında bulundu.

Peki Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırını merak edenler internet ortamında Bedelli yaş, Bedelli Askerlik sınır ve Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı diye aramaya başladılar. Son Bedelli Askerlik'te 18 bin üzerinden 28 yaşını öğrenenler, 2018 Bedelli Askerlik için twitter ve diğer internet ortamlarında 25 yaş sınırı için baskı yapıyor. Ancak iddialara göre Bedelli Askerlik'in 2018'de çıkması halinde yaş sınırının 25 üzerinde olacağı iddia ediliyor. 


Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)