comScore

Bedelli Askerlik yaş sınırı kaç olacak? Bedelli Askerlik parası açıklandı mı?

27 Haziran 2018, Çarşamba 14:28
Bedelli Askerlik yaş sınırı kaç olacak? Bedelli Askerlik parası açıklandı mı?

Bedelli Askerlik ile ilgiili son dakika gelişmesi yaşanıyor. Bedelli Askerlik konusunda hükümetten resmi açıklamalar gelirken ödenecek ücret ve yaş sınırı için de bazı iddialar öne çıkıyor. Bedelli askerlik için yaş sınırı ne olacak? Bedelli askerlik ücreti ne olacak? Bedelli askerliği kimler yapacak?

 

Bedelli askerlik için yaş sınırı ne olacak? Bedelli askerlikte son dakika gelişmesi. Bedelli asketlik için ne kadar ödenecek? Bedelli Askerlik konusunda hükümetten gelen olumlu yanıt sonrası şimdi de Bedelli Askerlik yaş sınırı ve parası merak ediliyor. Bedelli Askerlik yaş sınırıyla ilgili son dakika iddialarını sizler için derledik. İşte bedelli askerlik için konuşulan yaş sınırı ve ücret iddiaları
 

2018 Bedelli Askerlik yaş sınırı kaç olacak? Bedelli Askerlik ücreti ne kadar? (27 Haziran 2018)


Yüzbinlerce kişinin beklediği bedelli askerlikle ilgili çok önemli gelişmeler yaşanıyor. 24 Haziran sonrası bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapacaklarını ve yeni bir yasa çıkaracaklarını belirten hükümet yetkilileri, ekim ayında yeni yasayı çıkaracaklarını duyurmuştu. Bedelli Askerlik yaş sınırının 28 olacağı konuşuluyor. Ancak sosyal medyada vatandaşların taleplerinin bu sınırın 25'e indirilmesi yönünde olduğu görülüyordü AK Parti'nin Bedelli Askerlik yaş sınırı konusunda vereceği karar merakla bekleniyor.


 

Bedelli Askerlik yaşı ve ücreti - Bedelli Askerlik parası ne kadar? 2018 Bedelli Askerlik kaç lira olacak?


Seçimlerin ardında bedelli askerlikte yaş ve ücret konusunda rakamların belirlendiği iddia edildi. Yeni Şafak'ın haberine göre, çalışmalarda bedelli için 26 yaş ve 20 bin TL ücret öne çıktı. Bedelli ücretini ödeyenler askerlik hizmetinden muaf tutulacak. Bir başka deyişle bedelli askerlikten yararlanacak vatandaşların en az 1992 doğumlu olması gerekiyor. Tüm bu gelişmeler iddia altında toplanırken Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı ile görüşme gerçekleştireceğini belirtmişti. 
BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.