comScore

Bedelli Askerlik yaş sınırı 2018 ne? Bedelli Askerik 2018 ücreti ne kadar? (Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak?)

08 Haziran 2018, Cuma 16:49
Bedelli Askerlik yaş sınırı 2018 ne? Bedelli Askerik 2018 ücreti ne kadar? (Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak?)

Bedelli Askerlik ile ilgili son dakika Bedelli Askerlik gelişmesi bekleyen milyonlarca gencin son dönemde yaptığı sorgulamalar arasında Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ne olacak 2018 ücreti ne kadar olacak? soruları da yer alıyor. Bedelli Askerlik 2018 yılına dair son dakika gelişmelerine Bedelli Askerlik ile ilgili hazırladığımız haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Bedelli Askerlik ile ilgili son dakika haber bekleyen milyonlarca genç sosyal medya ve twitter ortamında Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkar? Bedelli Askerlik seçimden sonra çıkacak mı? sorularına yanıt aramaya başladı. Öte yandan Bedelli Askerlik ile ilgili gelişme var mı diye merak eden yine milyonlarca genç Bedelli Askerlik'te yaş sınırı ne kadar olacak? Bedelli Askerlik parası ve Bedelli Askerlik ücreti ne kadar olacak? diye de merak etmeye başladı. Son dakika Bedelli Askerlik 2018 gelişmelerini merak edenler için Bedelli Askerlik 2018 son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 

Bedelli Askerlik konusunda son açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D'de katıldığı "Seçim Özel" programında Bedelli Askerlik ile ilgili gelen soruları yanıtladı. Erdoğan, seçimden sonra ilk işlerinin Bedelli Askerlik olmayacağını ve bunun için uygun bir planlama gerektiğini söyledi. Bu gelişmenin ardından Bedelli Askerlik çıkacak mı diye merak eden milyonlarca vatandaş Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik çıkıyor mu?  sorularına yanıt aramaya başladı. Daha da önemlisi Bedelli Askerlik yaş sınırı ve Bedelli Askerlik ücreti ne kadar olacak? diye merak edenler haberimizin devamında. 


Bedelli Askerlik son olarak 2014 yılında çıktı. Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olduğu dönemde çıkan Bedelli Askerlik için yapılan açıklamada, ""Silahlı kuvvetlerde askerlik yapmamış kişilerden de sözleşmeli er ve erbaş alınabilecek. Sözleşmeli er ve erbaş konusunda aldığımız kararın da getirdiği kolaylıkla biz bedelli askerlikle ilgili bir adım atmaya karar verdik. YAŞ yaptığımız istişareler, TSK'nın ihtiyaçları göz önüne alınarak, dün Bakanlar Kurulumuzda 1 Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan ya da 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımın, askerlik yükümlülüğüne sahip vatandaşlarımıza bedelli askerlik imkanı getiriliyor. Bu vatandaşlarımız 18 bin Türk Lirası ödemek karşılığında askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar." ifadelerine yer verilmişti. 
 

Bedelli Askerlik son dakika haberleri (8 Haziran Bedelli Askerlik gelişme var mı?


Bedelli Askerlik 2018 son dakika haberlerini merak edenler aynı zamanda Bedelli Askerlik'in çıktığı zamanda Bedelli Askerlik yaş sınırı ve ücreti ne kadar olacak sorularına da yanıt aramaya başladı. Bedelli Askerlik'in çıkması halinde yapılan planlamalar arasında, Bedelli Askerlik yaş sınırının 28 olması beklenirken, Bedelli Askerlik yaş sınırının 25'e düşürülmesi konusunda talep geliyor. Bedelli Askerlik'te 2014 yılında 18 bin ücret belirlenirken, 2018 yılında Bedelli Askerlik'in çıkması halinde yine benzer bir ücretin olması bekleniyor. 
 

Bedelli Askerliği kimler yapabiir? Bedelli Askerlik şartları 2018


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

VATANDAŞLAR BEDELLİ ASKERLİK İÇİN NE DİYOR?

FutbolArena Haber Turu (19 Şubat 2020)