comScore

Bedelli Askerlik son dakika 2018! Bedellik Askerlik şartları 2018 ne? Bedelli Askerlik ne kadar 2018? Ankara Kuşu twitter Bedelli Askerlik'te gelişme var mı?

20 Haziran 2018, Çarşamba 14:38
Bedelli Askerlik son dakika 2018! Bedellik Askerlik şartları 2018 ne? Bedelli Askerlik ne kadar 2018? Ankara Kuşu twitter Bedelli Askerlik'te gelişme var mı?

Bedelli Askerlik 2018 son dakika gelişmelerini merak edenler için Bedelli Askerlik son dakika haberleri ve Bedelli Askerlik'e yeni ayrıntılar haberimizde. Bedelli Askerlik 2018 şartları, Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ve Bedelli Askerlik 2018 ücreti dışında son dönemde twitter'da fenomen olan Ankara Kuşu twitter hesabına dair tüm gelişmeler... 

Bedelli Askerlik son dakika 2018 gelişmelerini merak eden ve Bedelli Askerlik bekleyen milyonlarca genç Bedelli Askerlik ile ilgili her gün düzenli olarak internet ortamında arama yapmaya devam ediyor. Peki Bedelli Askerlik ile alakalı yeni bir gelişme var mı? Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik ile alakalı yapılan son açıklama ne? Bedelli Askerlik ile ilgili hükümetten yeni haber bekleyen milyonlarca genç, Bedelli Askerlik'in seçim sonrası çıkması halinde diğer taraftan Bedelli Askerlik yaş sınırı, Bedelli Askerlik şartları ve Bedelli Askerlik ücretinin de ne olacağını merak ediyor. 

Peki Bedelli Askerlik şartları neler? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik ücret ne kadar? Son ayrıntılarda Haber7'nin haberine göre, 2011 senesinde 30 bin lira, 2014 senesinde 18 bin lira olarak açıklanmıştı. Şimdi bu iki rakamın ortasında olması bekleniyor yani 2018 bedelli askerlik tutarı olarak 20 - 25 bin lira olması ön görülüyor. Bedelli askerlik yaş sınırı konusunda da 28 yaş olacak şeklinde değerlendirmeler var. Genel olarak bedelli askerliğe başvuru yapabilmek için 28 yaş şartı bulunuyor. Ancak diğer tarafta 25 yaş sınırının koyulması da gündemde. 


Öte yandan Bedelli Askerlik haberleri konusunda son dönemde twitter'da fenomen olan Ankara Kuşu hesabının paylaşımlarını merak edenler var. Ankara Kuşu Bedelli Askerlik için ne dedi? Ankara Kuşu Bedelli Askerlik için en son ne dedi? Ankara Kuşu twitter hesabı ne? Bedelli Askerlik ile ilgili Ankara Kuşu 20 Haziran 2018 itibariyle henüz yeni bir açıklama yapmadı. 
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>
 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)