comScore

Bedelli Askerlik son başvuru tarihi ne zaman? Bedelli Askerlik celp dönemleri 2018 ne zaman? (Bedelli Askerlik 2018 son dakika haberleri)

06 Eylül 2018, Perşembe 13:17
Bedelli Askerlik son başvuru tarihi ne zaman? Bedelli Askerlik celp dönemleri 2018 ne zaman? (Bedelli Askerlik 2018 son dakika haberleri)

Bedelli Askerlik celp dönemleri belli oldu. Bedelli Askerlik 2. cep bilgileri yayınlandı. Son dakika Bedelli Askerlik yapacaklar için Bedelli Askerlik celp dönemleri ve Bedelli Askerlik başvuru tarihlerine dair tüm detaylar haberimizin devamında. 

FutbolArena - Bedelli Askerlik'te son dakika gelişmesi! Son dakika 2018 bedelli askerlik haberleri! Bedelli Askerlikte 2. celp bilgileri e-Devlet'te yayınlandı. Bu gelişmenin ardından Bedelli Askerlik yapacak olanlar Bedelli Askerlik son başvuru tarihleri ve Bedelli Askerlik celp dönemlerini araştırmaya başladı. Peki Bedelli Askerlik için şimdiye kadar kaç kişi başvurdu? Bedelli Askerlik başvuru tarihleri ne zaman? Bedelli Askerlik son başvuru tarihi ne zaman? Bedelli Askerlik 2. celp dönemi ve Bedelli Askerlik için diğer gelişeler haberimizde. 


Bedelli Askerlik son dakika haberleri (Bedelli Askerlik 2018 son başvuru tarihi)


2'nci celp döneminde silahaltına alınacak 41.631 yükümlünün sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgileri http://www.turkiye.gov.tr  adresinde yayımlanmış, yükümlülerin kayıtlı cep telefonlarına da bilgilendirme mesajı gönderilmiştir. 06 Eylül 2018 tarihi itibarıyla bedelli askerlik hizmeti için başvuran yükümlü sayısı 474.955, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 125.344 kişidir.
 

Bedelli Askerlik başvurusu nasıl yapılacak?


Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında bedelli askerlik hakkında birçok detay resmiyete kavuşmuş oldu. Kanuna göre, bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihte, her ne sebeple olursa olsun askerlik yapmayıp, 1 Ocak 1994'ten önce doğan bedelli askerlikten yararlanmak isteyen yükümlüler; bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içinde askerlik şubelerine veya yurt dışı temsilciliklerine başvuracak. Bedelli Askerlik son başvuru tarihi 3 Kasım 2018 olarak belirlendi. Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?

18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

BEDELLİ ASKERLİK YORUMLARI

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)