comScore

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik kaç lira olacak? (Son dakika Bedelli Askerlik 2018)

07 Haziran 2018, Perşembe 15:27
Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik kaç lira olacak? (Son dakika Bedelli Askerlik 2018)

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkacağı tarih açıklandı mı? Bedelli Askerlik kaç para olacak? Bedelli Askerlik ne kadara ypaılacak? Kimler Bedelli Askerlik yapabilecek? Akşam Gazetesi'nden Murat Kelkitlioğlu sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptı.

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı belli oldu mu? Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik 2018 ne kadara yapılacak? Bedelli Askerlik parası ne kadar olacak? Bedelli Askerlik yapabilecek olanlar kimler? Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasının ardından Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar müjdeli haberi almış oldu. Şimdi de Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu twitter adresinden yaptığı paylaşımlarda Bedelli Askerlik müjdesini paylaştı. Bedelli Askerlik ne kadar olacak sorusunun yanıtı merak edilirken son dakika Bedelli Askerlik haberlerini derledik. 
 

Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik 2018 tarihi belli oldu mu?


Bedelli Askerlik konusunda uzun süredir kampanya yapan vatandaşlar sonunda hükümet cephesinden istediği haberleri aldı. Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusuna yanıt veren Başbakan Binali Yıldırım, Bedelli Askerlik meselesine seçimlerden sonra derhal el atacaklarını söyledi. Binali Yıldırım, "Askerlik olmayınca kız vermiyorlar, evlenemiyorsun, iş kurman zor oluyor ve hayata tutunman zor oluyor. Boşlukta bekliyorsun. İnsanlara bunu yapmaya hakkımız yok. Mutlaka bu sorunu çözeceğiz. Zaten 15 Temmuz'dan sonra profesyonel askerliğe gittik. Silah altındakiler operasyona gitmiyor." dedi.

MURAT KELKİTLİOĞLU'NUN TWİTTER PAYLAŞIMI
Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu ise twitter'da yaptığı paylaşımda, "Milli Savunma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, bedelli askerlik için çalışmaya başladı! Özellikle rakam üzerinde çalışma yürütülüyor! Bu arada yaş aralığının tespitinin hemen ardından yani temmuz veya ağustos ayında bedelli askerliğin çıkması bekleniyor" dedi.
 

Bedelli Askerliği kimler yapabiir? Bedelli Askerlik şartları 2018


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

VATANDAŞLAR BEDELLİ ASKERLİK İÇİN NE DİYOR?

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"