comScore

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Açıklama var! (Bedelli Askerlik 2018 haberleri)

07 Mayıs 2018, Pazartesi 13:25
Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Açıklama var! (Bedelli Askerlik 2018 haberleri)

Bedelli Askerlik'te son dakika gelişmeleri ve 2018 Bedelli Askerlik haberlerine dair tüm ayrıntılar burada! Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkaca ve Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunu merak edenler internet ortamında bu soruları araştırmaya başladı. Bedelli Askerlik'e dair son dakika gelişmeleri haberimizde. 

FutbolArena - Bedelli Askerlik 2018 haberlerini merak edenler için Bedelli Askerlik 2018 yılında çıkacak mı sorusunu internet ortamında merak etmeye başladı. Yaklaşık 3 milyon gencin beklediği merak ettiği Bedelli Askerlik gelişmelerini merak edenler yüzbinlerce vatandaş sosyal medya aracılığıyla Bedelli Askerlik çıktı mı sorusunu araştırmaya başladı. Bedelli Askerlik'te son dakika gelişmelerine FutbolArena aracılığıyla ve sosyal medyada başlatılan kampanya üzerinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. 
 

Bedelli Askerlik son dakika haberleri (2018)


Bedelli Askerlik'in çıkıp çıkmayacağını merak edenler için Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işlerin tabii istismarını yapanlar da çok çok fazla. Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, inşallah başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır. Ona göre atılması gereken adım bu konuda varsa o zaman bu adım atılır ama şu anda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil."  açıklamasını yaptı. Buna rağmen özellikle seçim sonrasında Bedelli Askerlik çıkmasını bekleyenler sosyal medyada #BedelliAskerlik geliyor hashtagiyle kampanya başlattı. 


 

Bedelli Askerlik için kimler uygun? Bedelli Askerlikten faydanalanabilecek kişiler


Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 18 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.


Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"