comScore

Bedelli Askerlik müjdesi! Mehmet Akarca'dan heyecanlandıran paylaşım! (Bedelli Askerlik çıkacak mı?)

25 Mayıs 2018, Cuma 15:19
Bedelli Askerlik müjdesi! Mehmet Akarca'dan heyecanlandıran paylaşım! (Bedelli Askerlik çıkacak mı?)

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik 2018'de çıkarılacak mı? Birçok vatandaşın sabırsızlıkla beklediği Bedelli Askerlik konusunda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Akarca'dan bir paylaşım geldi. Son dakika Bedelli Askerlik haberleri burada.

Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik 2018'de yasalaşacak mı? Bedelli Askerlik yapmak isteyen vatandaşların aylardır sosyal medya üzerinden başlattığı Bedelli Askerlik kampanyası devam ederken hükümet cephesinden yeni bir açıklama geldi. Bedelli Askerlik son dakika haberleri arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Akarca'nın paylaşımı heyecan yarattı. Peki Bedelli Askerlik çıktı mı? Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?
 

Mehmet Akarca'dan Bedelli Askerlik açıklaması! Bedelli Askerlik son dakika 2018


Bedelli Askerlik hakkında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Akarca twitter üzerinden paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şimdilik kapıları kapattığı Bedelli Askerlik hakkında paylaşım yapan Mehmet Akarca şunları söyledi:

"Hatırlatmak isterim ki, önceki süreçte de, (Cumhurbaşkanı seçiminin hemen arifesinde) Sayın Cumhurbaşkanımız, 29 Nisan 2018'de konuya ilişkin dile getirdiği görüşlere çok benzer ifadelerde bulunmuş, nitekim seçimden hemen sonra da "Bedelli Askerlik" kararı alınmıştı."
MEHMET AKARCA TWITTER TIKLA!
 

Bedelli Askerlik nedir? Bedelli Askerlik ne kadara yapılır?


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"