comScore

Bedelli Askerlik için son dakika! Binali Yıldırım müjdeyi verdi (Bedelli Askerlik çıktı mı?)

06 Haziran 2018, Çarşamba 16:43
Bedelli Askerlik için son dakika! Binali Yıldırım müjdeyi verdi (Bedelli Askerlik çıktı mı?)

Bedelli Askerlik konusunda Başbakan Binali Yıldırım'dan flaş bir açıklama geldi. Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak gibi soruların yanıtları belli oldu. Bedelli Askerlik son dakika gelişmesi haberimizde.

Başbakan Binali Yıldırım'dan Bedelli Askerlik konusunda son dakika açıklaması geldi. Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlara müjde veren Binali Yıldırım, Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunu da yanıtladı. Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik açıklaması yapıldı mı? Bedelli Askerlik Twitter kampanyası günlerdir devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım son olarak Bedelli Askerlik hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Bedelli Askerlik son dakika 2018 (Bedelli Askerlik 2018 çıktı mı?)


Bedelli Askerlik bekleyenlere müjdeli haber geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Bedelli Askerlik konusunda şunları söyledi:

"Bedelli askerlik seçimden sonra yapılacak ilk iş. Büyük bir beklenti var. Yeni hükümetin öncelikli konusu."
 

Bedelli Askerlik nedir? Bedelli Askerlik ne kadara yapılır?


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır.
Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLA!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"