comScore

Bedelli Askerlik için İbrahim Kalın'dan flaş açıklama! Bedelli Askerlik çıktı mı? (2018 Bedelli Askerlik haberleri)

24 Mayıs 2018, Perşembe 11:22
Bedelli Askerlik için İbrahim Kalın'dan flaş açıklama! Bedelli Askerlik çıktı mı? (2018 Bedelli Askerlik haberleri)

Bedelli Askerlik çıktı mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Bedelli Askerlik hakkında flaş bir açıklama yaptı. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik son dakika gelişmesi var mı? Bedelli Askerlik kampanyası devam ediyor. Bedelli Askerlik 2018'de çıkacak mı?

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? 2018 Bedelli Askerlik haberlerinde son dakika gelişmesi yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreteri İbrahim Kalın Bedelli Askerlik hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik 2018 yasalaşacak mı? Bedelli Askerlik kimler yapabilir? Bedelli Askerlik twitter kampanyası devam ediyor mu? Son dakika Bedelli Askerlik haberlerini sizler için bir araya getirdik.
 

Bedelli Askerlik çıkacak mı? İbrahim Kalın'dan Bedelli Askerlik açıklaması (24 Mayıs 2018)


Bedelli Askerlik konusunda gelişmeler yaşanıyor. Bedelli askerlik bekleyen vatandaşlar twitter üzerinden taleplerini gündeme getirmeye devam ediyor. 24 Haziran seçimlerinden önce Bedelli Askerlik yasasının çıkarılmasını bekleyen vatandaşlara Cumhurbaşanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi. İbrahim Kalın Bedelli Askerlik hakkında yaptığı açıklamada, "Bedelli Askerlik gündemimizde yok.. Önümüzdeki süreçte, şartlara göre bakılır. Ancak operasyonlar sürerken, terörle mücadele belli bir noktaya gelmişken; Bedelli gündemimizde yok" dedi.
 

Bedelli Askerlik nedir? Bedelli Askerlik ne kadara yapılır?


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"