comScore

Bedelli Askerlik için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama (Bedelli Askerlik çıkacak mı?)

02 Haziran 2018, Cumartesi 10:02
Bedelli Askerlik için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama (Bedelli Askerlik çıkacak mı?)

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik çıkacak mı 2018? Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Askerlik konusunda flaş bir açıklama yaptı. Bedelli Askerlik 2018'de çıkacak mı? Recep Tayyip Erdoğan Bedelli Askerlik konusunda ne dedi? Bedelli Askerlik yasası ne zaman çıkacak? Son dakika 2018 Bedelli Askerlik haberleri.

Bedelli Askerlik çıkacak mı? 2018 Bedelli Askerlik haberlerinde son dakika gelişmesi yaşanıyor. 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bedelli Askerlik konusunda açıklama yaptı. Twitter'da Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşların aylardır süren kampanyası sonrası Erdoğan'dan Bedelli Askerlik konusunda müjde olarak nitelendirilen bir açıklama yapıldı. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik kimler yapabilir?
 

Bedelli Askerlik 2018 son dakika! (Bedelli Askerlik çıktı mı?)


Bedelli Askerlik konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star TV ekranlarında yeni bir açıklama yaptı. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı belli oldu. Star TV'de Nazlı Çelik'in sorularını yanıtlayan Erdoğan, Bedelli Askerlik konusunun seçimden sonra gündeme gelebileceğini söyledi. Erdoğan, "Seçim sonrasında Genelkurmay ve Savunma Bakanlığım oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şeyin olması uygun diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız" dedi.

BEDELLİ ASKERLİK PAYLAŞIMI İÇİN TIKLA!

 

Bedelli askerlik ne kadara yapılıyor? Bedelli fiyatları


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"