comScore

Bedelli Askerlik geliyor mu? Bedelli Askerlik son dakika haberleri (Bedelli çıktı mı?)

19 Mayıs 2018, Cumartesi 15:29
Bedelli Askerlik geliyor mu? Bedelli Askerlik son dakika haberleri (Bedelli çıktı mı?)

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik son dakika haberleri arasında öne çıkanlar neler? Bedelli Askerlik yasası çıkacak mı 2018? 2018 Bedelli Askerlik çıkacak mı? AK Parti Bedelli Askerlik açıklaması yaptı mı?

Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar merak içerisinde seçimler öncesi hükümetten müjde bekliyor. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik kampanyasında son durum ne? Bedelli Askerlik son dakika haberlerini sizler için derledik. 2018 Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunun yanıtı belli oluyor.


Bedelli Askerlik son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bedelli Askerlik için ne dedi? (19 Mayıs 2018)


Bedelli Askerlik haberlerini merak edenler için son gelişmeleri bir araya getirdik. Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar merakla hükümetten müjde bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerlik konusunda, "Seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam" açıklamasını yaptı. 

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bedelli askerlik ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlik benim gündemimde yok. Kızabilirler bana, profesyonel ordu neden olmasın? Ama Türkiye'de devlet okullarında okumuş 8 ay gitmiş er olarak askerlik yapmış birisi olarak, kendi çocuğu askerlik yapmış bir çocuğun babası olarak, Türkiye'de bu terörle mücadele sorununu çözmeden ben böyle bir şeyi gündeme getirmem." ifadelerini kullandı. 
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.
Tüm Aktüel Haberler FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"