comScore

Bedelli Askerlik fiyatı ne kadar olacak? Bedelli çıkıyor mu? Bedelli askerlik son dakika açıklaması (A Haber bedelli askerlik)

01 Temmuz 2018, Pazar 22:34
Bedelli Askerlik fiyatı ne kadar olacak? Bedelli çıkıyor mu? Bedelli askerlik son dakika açıklaması (A Haber bedelli askerlik)

Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlikte son dakika açıklaması. Seçim sonrasında bedelli askerlik. A Haber bedelli askerlik konusunda yaptığı haber ile yüz binlerce bedelli askerlik müjdesi bekleyen vatandaşlar arasında heyecan yarattı. Bedelli askerlik yaşı. Bedelli Askerlik 2018. A Haberde verilen son dakika bedelli askerlik haberini sizler için haberimizde taşıdık.

FutbolArena - Bedelli askerlik çıktı mı? Bedelli askerlik çıkıyor mu? A Haber bedelli askerlik ile ilgili son dakika haber paylaşımında bulundu. A Haber'de paylaşılan bedelli askerlik açıklamasında Bedelli askerlik kimleri kapsayacak? Bedelli askerlikte yaş sınırı ne olacak? soruları yanıtlandı. İşte bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde.


Bedelli Askerlik Son Dakika Gelişmeleri (2018 Bedelli Askerlik)


24 Haziran Pazar günü yapılan erken seçim öncesinde gerek AKP gerek CHP ve tüm Cumhurbaşkan adaylarının gündeminin birinci sırasında yer alan bedelli askerlik konusu çözüm bekliyor. Seçimin geride kalması ile birlikte yüz binlerce bedelli askerlik müjdesi bekleyen vatandaşlar hükümetten gelecek haberi beklemeye geçti.

A Haber yayınladığı haberde bedelli askerlik konusunda Bedelli askerlik kimleri kapsayacak? Bedelli askerlikte yaş sınırı ne olacak? sorularını yanıtladı.


A Haber canlı yayınında konuşan Prof. Dr. Burhanettin Duran ''Bedelli askerlik konusunda seçmenin böyle bir talebi bulunuyor. Ekim ayından itibaren MHP ile de anlaşılmış görünüyor meclise gelecektir.'' dedi.
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.


Bedelli Askerlik Ne Kadara Yapılır? Bedelli Askerlik Daha Önce Kaç Kere Çıktı?


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır.

Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir.
 

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"