comScore

Bedelli Askerlik çıktı mı, ne zaman çıkacak? Flaş gelişme! (2018 Bedelli Askerlik)

27 Mart 2018, Salı 13:00

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik çıkmayacak mı? Milyonlarca vatandaşın her gün merak ettiği ve sürekli bu soruyu yönelttiği Bedelli Askerlik ile son gelişmeler, Afrin harekatındaki Zeytin Dalı Operasyonu'nun ardından Bedelli Askerlik'in çıkma ihtimali ne kadar? sorularının cevaplarını haberimizde derledik. 

FutbolArena - Bedelli Askerlik Askerlik çıktı mı, ne zaman çıkacak? Milyonlarca vatandaşın aylardır en fazla merak ettiği Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? sorusunun cevabıyla ilgili tüm yeni gelişmeler, ayrıntılar ve detayları editörlerimiz derledi. Özellikle Zeytin Dalı Operasyonu'nun ardından AK Parti'nin Bedelli Askerlik konusunda yasa teklifi sunup sunmayacağı konusunda sosyal medyada ve çeşitli mecralarda bu soruyu soran vatandaşlarımız için Bedelli Askerlik'in çıkıp çıkmayacağı konusundaki yeni gelişmeleri sizler için derlredik. 


Bedelli Askerlik haberleri (27 Mart 2018 Salı)


Yakın tarihte iki kez çıkarılan Bedelli Askerlik, son olarak eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde çıkarılmıştı. Bütün yaş gruplarını kapsamayan ve yaş sınırından dolayı bu bedelliyi kaçıran vatandaşlar şimdi yeniden Bedelli Askerlik çıkacak mı? sorularını birbirlerine soruyorlar. Bedelli Askerlik'in bundan önceki fiyatı 18 bin olarak belirlenmişti. Özellikle Afrin harekatındaki Zeytin Dalı Operasyonu nedeniyle Bedelli Askerliğin çıkıp çıkmayacağı merak edilirken, bu konudaki gelişmeler Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşları bir hayli olumsuz etkiledi. Zira gelen haberler iyi değil. 

Son olarak Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedelli askerlik konusunda, "Gündemimizde bedelli askerlik konusu yok. Öngörülebilir zaman dilimi içinde, içinde bulunduğumuz an ve zaman itibariyle böyle bir düşüncemiz yok" dedi.

 

Bedelli askerlik nasıl yapılır? 


Türkiye'de genel zorunlu askerlik hizmetine ek olarak 90'lı yıllardan başlayan yeni ek geçici kanunlar vasıtasıyla bedelli askerlik yapmak da mümkün hale geldi. Bedelli askerliğin temel mantığı zorunlu askerlik yapma yükümlülüğü taşıyanların bu hizmetin süresini kısaltmak amacıyla nakit bedel ödemesidir. İki farklı bedelli askerlik vardır: 18 yaş ve üzerinde olup Türk vatandaşı olmasına rağmen en az 3 yıl yurt dışında çalışmış erkekler 21 günlük bedelli askerlik yaparak bu hizmeti tamamlayabilirler. Buna "dahte" yani "dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler" denir.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.