comScore

Bedelli Askerlik çıktı mı? Eşref Fakıbaba'dan Bedelli Askerlik açıklaması (Bakanlar Kurulu Bedelli Askerlik gündemi 2018)

03 Haziran 2018, Pazar 14:15
Bedelli Askerlik çıktı mı? Eşref Fakıbaba'dan Bedelli Askerlik açıklaması (Bakanlar Kurulu Bedelli Askerlik gündemi 2018)

Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik çıktı mı şeklinde sosyal medyada kampanya başlatan vatandaşlara bir haber de Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'dan geldi. Bakanlar Kurulu öncesi Bedelli Askerlik konusu gündeme geldi. 2018 Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunun yanıtı haberimizde.

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik 2018 çıktı mı? Bedelli Askerlik konusunda Bakanlar Kurulu öncesi sıcak gelişmeler yaşanıyor. 24 Haziran seçimlerinden önce çıkarılması istenen Bedelli Askerlik konusunda hükümet cephesinden yeni bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bedelli Askerlik konusundaki açıklaması sonrası Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'dan da bir açıklama geldi. Son dakika Bedelli Askerlik haberleri burada. 
 

Bedelli Askerlik Bakanlar Kurulu ne zaman? (Bedelli Askerlik son dakika 2018)


Bedelli Askerlik çıkacak mı şeklinde sorular soran vatanşların beklediği haber geldi mi? Bedelli Askerlik 2018'de çıkarılacak mı? Star TV'de Nazlı Çelik'in sorularını yanıtlayan Erdoğan, Bedelli Askerlik konusunun seçimden sonra gündeme gelebileceğini söyledi. Erdoğan, "Seçim sonrasında Genelkurmay ve Savunma Bakanlığım oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şeyin olması uygun diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız" dedi.

Bu açıklama sonrsı Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba da katıldığı televizyon programında Bedelli Askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. Eşref Fakıbaba, 4 Haziran 2018 Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nda Bedelli Askerlik konusunu gündeme getireceğini söyledi.

 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN KİM NE DEDİ? TIKLA >>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"