comScore

Bedelli Askerlik çıktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika bedelli açıklaması (Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ve ücreti)

22 Haziran 2018, Cuma 17:45
Bedelli Askerlik çıktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika bedelli açıklaması (Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ve ücreti)

Bedelli Askerlik'le ilgili son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika bedelli açıklaması yapıldı. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? sorusuna yanıt arayanlar dışında Bedelli Askerlik çıkıyor mu? Bedelli Askerlik yaş sınırı ne? Bedelli Askerlik ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan çok önemli bir açıklama geldi. Bedelli seçimden sonra çıkacak mı? Detaylar haberimizde...

Bedelli Askerlik'te son dakika gelişmesi yaşanıyor. Yüzbinlerce vatandaşı yakından ilgilendiren bedelli askerlik konusuyla ilgili çok sıcak bir açıklama geldi. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak diye merak edenler vatantaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik 2018 şartları ne? Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik ücreti ne kadar olacak? Bedelli askerlik ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan neler dedi? Erdoğani bedelliyi çıkardı mı?
 

Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerlik açıklaması - Bedelli askerlikte son dakika! (22 Haziran Cuma)


Bedelli Askerlik 2018 haberi bekleyenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamar geldi. Bedelli Askerlik açıklaması geldi. İşte son dakika 2018 Bedelli Askerlik gelişmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde: 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dakika gelişmesi kapsamında bedelli askerlik açıklaması yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bedelli askerlik ile ilgili çalışma yaptırıyorum. Genel Kurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı ile konuşacağım. Nihai kararımızı vereceğim" ifadelerini kullanarak müjdeli açıklama yaptı.
NURETTİN CANİKLİ'DEN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra biz bakanlık olarak gerekli bütün çalışmaları yaptık. Şu anda biz hazırız, bütün alternatiflerimizle hazırız. Aşağı yukarı 4 veya 5 seçenek var. Yaş var, ücret var, ücretin kullanma yerleri var, başka birtakım teknik ayrıntılar var, onları farklı formatlarda hazırladık. Hepsinde ortak, hiçbir askerlik hizmetinde bulunmayacaklar, gitmeyecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız seçimden sonra bu çerçevede talimatını verecek, ona göre de gereği yapılacak. Aralık 2014'te çıkan bedelli yasasında yaş 26, ücret 18 bin liraydı. Başvuranların sayısı ise 203 bindi. Bir önceki 2011'in Aralık ayında çıkmıştı. Orada ücret 30 bin lira, yaş 27 idi, faydalanan 70 bindi." 


 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.