comScore

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik Nurettin Canikli'nin son dakika açıklaması (Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ve ücreti)

22 Haziran 2018, Cuma 11:26
Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik Nurettin Canikli'nin son dakika açıklaması (Bedelli Askerlik 2018 yaş sınırı ve ücreti)

Bedelli Askerlik'le ilgili son dakika açıklaması geldi. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? sorusuna yanıt arayanlar dışında Bedelli Askerlik çıkıyor mu? Bedelli Askerlik yaş sınırı ne? Bedelli Askerlik 2018 ücreti ne kadar olacak diye merak edenler için Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'den açıklama geldi. Bedelli Askerlik son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 

Bedelli Askerlik'te son dakika gelişmesi. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak diye merak edenlere müjde! Bedelli Askerlik için Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'den açıklama geldi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Bedelli Askerlik bekleyen milyonlarca genç için müjdeli haberi verdi. Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik 2018 şartları ne? Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik ücreti ne kadar olacak? Bedelli Askerlik bekleyenler için Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin Bedelli Askerlik açıklaması haberimizin devamında. 


Bedelli Askerlik 2018 son dakika gelişmeleri


Bedelli Askerlik 2018 haberi bekleyenler için Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'den Bedelli Askerlik açıklaması geldi. İşte son dakika 2018 Bedelli Askerlik gelişmesi ve Nurettin Canikli'nin Bedelli Askerlik açıklamaları şu şekilde:

NURETTİN CANİKLİ'DEN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI
Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra biz bakanlık olarak gerekli bütün çalışmaları yaptık. Şu anda biz hazırız, bütün alternatiflerimizle hazırız. Aşağı yukarı 4 veya 5 seçenek var. Yaş var, ücret var, ücretin kullanma yerleri var, başka birtakım teknik ayrıntılar var, onları farklı formatlarda hazırladık. Hepsinde ortak, hiçbir askerlik hizmetinde bulunmayacaklar, gitmeyecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız seçimden sonra bu çerçevede talimatını verecek, ona göre de gereği yapılacak. Aralık 2014'te çıkan bedelli yasasında yaş 26, ücret 18 bin liraydı. Başvuranların sayısı ise 203 bindi. Bir önceki 2011'in Aralık ayında çıkmıştı. Orada ücret 30 bin lira, yaş 27 idi, faydalanan 70 bindi." 


 

Bedelli Askerlik 2018 son dakika Bekir Bozdağ ne dedi? 


Bekir bozdağ Bedelli Askerlik konusunda şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız ne dediyse yapar. Bugüne kadar milletine söyleyip de yapmadığı bir iş yok. Söz verirse tutar. Bedelli konusu önemli bir sorundur ve gündemimizdedir bunu da çözeceğiz dedi. Bu sorunu çözecek olan yer Meclis'tir. Meclis şu anda tatilde olduğu için fiilen bunu yapamayız. KYK ile bunu yapamayız. OHAL ile de ilgili bir konu değil. Meclis ne zaman açılırsa ondan sonra gündeme gelecek. Yeni dönem çalışmaları başladığında bu yıl içerisinde Bedelli Askerlik konusunda adım atılacak. Yaş ve bedel ne olacak gibi soruların yanıtları şimdi verilemez. Yaş konusu TSK'nın ihtiyacı çerçevesinde belirlenecek. Bu konu artık karara bağlandı ama sadece takvimi bekleyeceğiz. İnşallah 2018 yılı içerisinde adım atarız."


 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)