comScore

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik için Bekir Bozdağ'dan son dakika açıklaması

20 Haziran 2018, Çarşamba 16:34
Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik için Bekir Bozdağ'dan son dakika açıklaması

Bedelli Askerlik çıktı mı? Bedelli Askerlik 2018 ne zaman açıklanacak? Bedelli Askerlik konusunda merakla beklenen haberler gelmeye devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Bedelli Askerlik konusunda ne dedi? Bedelli Askerlik yaş sınırı kaç olacak? Bedelli Askerlik kaç liraya yapılacak.

Bedelli Askerlik 2018 çıktı mı? Bedelli Askerlik yasası ne zaman açıklanacak? Bedelli Askerlik kaç liraya ypaılacak. Kimler Bedelli Askerlik yapabilecek? Bedelli Askerlik yaş sınırı belli oldu mu? Aylardır beklenen Bedelli Askerlik müjdesi hükümet tarafından verildi. Son olarak Başbakan Bekir Bozdağ Bedelli Askerlik konusunda flaş açıklamalarda bulundu. Bedelli Askerlik ne zaman açıklanacak, Bedelli Askerlik kimler yapacak, Bedelli Askerlik yaşı ne olacak gibi soruların yanıtları haberimizde.
 

Bedelli Askerlik 2018 son dakika Bekir Bozdağ ne dedi? 


Bekir bozdağ Bedelli Askerlik konusunda şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız ne dediyse yapar. Bugüne kadar milletine söyleyip de yapmadığı bir iş yok. Söz verirse tutar. Bedelli konusu önemli bir sorundur ve gündemimizdedir bunu da çözeceğiz dedi. Bu sorunu çözecek olan yer Meclis'tir. Meclis şu anda tatilde olduğu için fiilen bunu yapamayız. KYK ile bunu yapamayız. OHAL ile de ilgili bir konu değil. Meclis ne zaman açılırsa ondan sonra gündeme gelecek. Yeni dönem çalışmaları başladığında bu yıl içerisinde Bedelli Askerlik konusunda adım atılacak. Yaş ve bedel ne olacak gibi soruların yanıtları şimdi verilemez. Yaş konusu TSK'nın ihtiyacı çerçevesinde belirlenecek. Bu konu artık karara bağlandı ama sadece takvimi bekleyeceğiz. İnşallah 2018 yılı içerisinde adım atarız."

 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 12 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"