comScore

Bedelli Askerlik bütçede görüşülecek mi? Bedelli Askerlik çıktı mı? (#butcedebedelli nedir?)

14 Mayıs 2018, Pazartesi 11:51
Bedelli Askerlik bütçede görüşülecek mi? Bedelli Askerlik çıktı mı? (#butcedebedelli nedir?)

Bedelli Askerlik çıktı mı? Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülecek olan bütçe konuları öncesi sosyal medyada #butcedebedelli etiketi altında Bedelli Askerlik bekleyenler paylaşımlar yapmaya başladı. Peki bütçe görüşmesinde Bedelli Askerlik konusu gündeme gelecek mi? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak, kimler yararlanacak? Son dakika Bedelli Askerlik haberleri.

Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar sosyal medya üzerinden gündem oluşturmaya devam ediyor. Uzun süredir twitter'da bedelli askerlik başlığı altında paylaşımlar yapan ve şimdiye kadar 100 bin tweet atan Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar şimdi de #butcedebedelli etiketi altında bugün toplanacak bütçe komisyonu öncesi konuyu yeniden gündeme getirdi. Peki Bedelli Askerlik çıkacak mı? AK Parti Bedelli Askerlik konusunda ne düşünüyor? Son dakika Bedelli Askerlik haberlerini sizler için derledik. 
 

#butcedebedelli nedir? #butcedebedelli ne demek? Bedelli Askerlik twitter (14 Mayıs 2018)


Twitter'da aylardır Bedelli Askerlik konusunda paylaşımlar yapılıyor. Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar hükümete çağrıda bulunmaya devam ediyot. TBMM'de bugün toplanacak bütçe komisyonunda bazı kanunlarda değişiklik yapan yasa teklifinin görüşmelerine başlanacak. Bu görüşme öncesi sosyal medyada #butcedebedelli etiketi altında paylaşımlar yapılarak konunun gündeme gelmesi talep edildi. 
 

Bedelli Askerlik son açıklama neydi? Bedelli Askerlik yasası çıkarılacak mı?


Bedelli Askerlik konusunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nurettin Canikli, "Cumhurbaşkanı'mızın açıklaması son noktadır, bitmiştir. Bu anlamda son söz o. Ama konuşmasına bir bütün olarak bakmak lazım. Bütün olarak baktığımızda... Arkadaşlar artık o da sizin göreviniz... Yorumum diye bir şey yok." dedi.

 

Bedelli Askerlik için kimler uygun? Bedelli Askerlikten faydanalanabilecek kişiler kimler?


Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 18 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"